17 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ۱۶:۰۰:۰۳
کد مطلب:  1638058
مدیر آموزش و پرورش شهرستان اسلامشهر :
لزوم بازنگری اهداف دوره های تحصیلی در راستای بازسازی محتوای آموزشی

 مدیر آموزش و پرورش شهرستان اسلامشهر در حاشیه جلسه مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور، لزوم بازنگری اهداف دوره های تحصیلی به صورت ۴ سال یکبار در راستای بازسازی مطالب و محتوای آموزشی مطابق با شرایط روز را خاطر نشان کرد.

به گزارش دفتر اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، حسینعلی بنار مدیر آموزش و پرورش شهرستان اسلامشهر با تبریک عید سعید غدیر خم، به تغییرات مکرر سامانه های مدارس از قبیل همگام ،سناد ، سیدا و پادا  که اکثر مواقع نیز به علت مشکلات، قطع و از دسترس خارج می باشد و باعث سردرگمی و اتلاف وقت مدیران و معلمان و اولیاء می گردد اشاره کرد و گفت: مشکلات فنی سامانه های فعال به دلیل صرف زمان زیاد برای رفع ایراد و مراجعات مکرر به سنجش و فناوری از سوی مدیران تا بخش اعظمی از مشکلات را رفع خواهد کرد که با کاستن این مشکلات فرصت برنامه ریزی آموزشی و تربیتی بیشتری ایجاد می شود.

بنار تصریح کرد: با توجه به عدم حضور دانش آموزان در مدارس در طی  سال تحصیلی جاری مشکلات مالی و نیاز به شاداب سازی مدارس  در راستای اجرای پروژه مهر، حمایت مالی بصورت واریز  سرانه ای به حساب مدارس مورد انتظار می باشد.

وی با اشاره به آمار ترک تحصیلی خاطرنشان کرد: انتظار می رود که اطلس دسترسی و سطح پوشش تحصیلی دانش آموزان در سال تحصیلی گذشته و مسائل ثبت نام سال تحصیلی جدید بررسی و تحلیل گردد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان اسلامشهر در ادامه گفت: با توجه به احتمال بالای بازگشایی مدارس و رفت و آمد همکاران فرهنگی، نیاز به سرویس دهی برای همکارانی که از شهر تهران و شهرهای اطراف تردد می کنند با عنایت به افزایش کرایه ها  و پایین بودن درآمدهای اختصاصی منطقه در مقایسه با هزینه ها، موردی قابل توجه بوده که در کوتاه مدت با حمایت مالی از بالادست و در بلند مدت انتقال همکاران به مناطق نزدیک به  محل سکونت و جذب نیروهای بومی در مناطق به تدریج  می تواند منجر به حذف سرویس و به تبع آن  جلوگیری از اتلاف بخش قابل توجهی از بودجه مناطق گردد.

این مقام مسئول همچنین افزود: برگزاری دوره های ویژه توانمند سازی برای معلمان با توجه به تغییرسیستم آموزش کشور در زمان شیوع بیماری کرونا و فعالیت در فضای مجازی برای معلمان که بیشتر با سیستم سنتی کار  کرده اند می تواند کمک شایانی به توانمند سازی نیروی انسانی کند.

وی همچنین با اشاره به تصحیح شرایط انتخاب و انتصاب مدیران عنوان کرد: پیشنهاد می شود متقاضی مدیریت از فیلتر معرفی شورای معاونین منطقه گذرانده شود و از هرحیث آماده ی آزمون علمی گردد و شرط مصاحبه، تصحیح شود .

مدیر دستگاه تعلیم و تربیت درشهرستان اسلامشهر همچنین تامین وسایل سخت افزاری دانش آموزان کم بضاعت و همکاران با عقد قراردادهای مختلف با سازمانها و نهادهای حمایتگر را یاد آور شد و گفت: دسترسی رایگان به اینترنت  و وسائل سخت افزاری برای دانش آموزان و معلمان حتی در دوران پساکرونا هم می تواند انگیزه خوبی برای پیشبرد اهداف جامعه تعلیم و تربیت شود.

حسینعلی بنار همچنین تصریح کرد: پیگیری شرایط لازم برای اجرای رتبه بندی معلمان، باعث رفع مشکلات معیشتی و مسکن معلمان می گردد که در کنار آن فرصت بهتری را برای وقت گذاری معلمان در ارتقاء سطح علمی و ایجاد انگیزه در به روز رسانی اطلاعات و معلومات می گردد  و ارتقاء سطح کرامت شغلی معلمان در جامعه که یکی از اصلی ترین مشکلات امروزه به حساب می آید را در پی دارد.

به اشتراک بگذارید :