17 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ۱۵:۳۹:۴۵
کد مطلب:  1638002
مشاور آموزشی مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان:
نقش نهاد مدرسه در تسهیل فرآیند رشد دانش آموزان، به ویژه رشد چند ساحتی بی بدیل است

مشاور آموزشی مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در حاشیه سی و پنجمین اجلاس سراسری مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور که به صورت مجازی در حال برگزاری است، گفت: نقش نهاد مدرسه در تسهیل فرآیند رشد دانش آموزان، به ویژه رشد موزون و چند ساحتی بی بدیل است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، علی صباحی گفت: تصمیم و برنامه ریزی وزارت آموزش و پرورش در خصوص بازگشایی حضوری مدارس، منطقی و قابل تحسین است، نقش مدرسه در تسهیل فرآیند شکوفایی دانش آموزان انکارناپذیر است و این صرفا در بستر فضای حقیقی محیط های تربیتی و در سایه تعاملات گسترده و سازنده بین مجموعه عناصر مؤثر همچون معلمان، مربیان، دانش آموزان و والدین امکان پذیر است، بنابراین تعطیلی کلاس های حضوری در اثر شیوع بیماری کرونا مشکلات عدیده ای را در دو بعد روانشناختی و آموزشی برای مجموعه عوامل مرتبط، به ویژه دانش آموزان ایجاد کرد.

وی افزود: در بعد روانشناختی، دانش آموزان مشکلاتی همچون ترس، احساس تنهایی، احساس حمایت اجتماعی ناکافی، خشم، اضطراب، افسردگی و ... را تجربه کردند و همچنین در بعد آموزشی با ضعف انگیزه، عدم مدیریت صحیح زمان، نگرانی از ارزشیابی و ... مواجه شدند، باید اذعان کرد برخی خسارات ناشی از این مشکلات، به سختی قابل جبران است و آثار منفی آن تا سال ها ممکن است ادامه داشته باشد.

مشاور آموزشی مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان اظهار داشت: از زاویه ای دیگر تهدید بیماری کرونا، تبدیل به فرصتی شد تا به عنوان یک شتاب دهنده، ظرفیت فناوری های نوین در ارائه خدمات آموزشی مورد توجه جدی قرار گیرد، هر چند با موانعی همچون مقاومت آداب و رسوم سنتی مواجه بود، در مجموع باید پذیرفت آموزش های مجازی صرفا به عنوان آموزش های مکمل می تواند مورد استفاده قرار گیرد و متولیان امر باید بر تصمیم خود بر بازگشایی حضوری مدارس به عنوان یک تصمیم منطقی اصرار ورزیده و با برنامه ریزی و جلب اعتماد و مشارکت همه شرکا، شرایط اجرای این مهم را فراهم آورند.

به اشتراک بگذارید :