12 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ۱۴:۰۸:۴۴
کد مطلب:  1637846
مدیر آموزش و پرورش شهرستان شازند:
تربیت شهروندانی در تراز آرمان های انقلاب اسلامی، از رسالت های مهم نظام تعلیم و تربیت است

مدیر آموزش و پرورش شهرستان شازند در حاشیه سی و پنجمین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش سراسر کشور، در گفتگو با کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات این اجلاس در اراک گفت: تربیت شهروندانی در تراز آرمان های انقلاب اسلامی، از رسالت های مهم نظام تعلیم و تربیت است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی"؛ اسداله کمال آبادی" افزود: ایجاد روحیه نشاط و امید در دانش آموزان، توسعه مهارت های ارتباطی در بین دانش آموزان، توانمند سازی دانش آموزان در برابر آسیب های اجتماعی  و تربیت نیروی انسانی توانمند و... از اهم محورهای تربیتی در گام دوم انقلاب است که می تواند منجر به تربیت شهروندانی در تراز آرمان های انقلاب اسلامی، از رسالت مهم نظام تعلیم و تربیت شود.

وی با اشاره به برگزاری سی و پنجمین اجلاس روسا و مدیران آموزش و پرورش سراسر کشور گفت: هم افزایی وتبادل تجربه ورفع مشگلات وتبین سیاستهای اجرایی آموزش وپرورش در راستای سند تحول بنیادین از جمله اهداف مهم این اجلاس است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان شازند در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به محورهای برگزاری اجلاس سی و پنجم اظهار داشت: معلم از ارکان مهم در نظام تعلیم و تربیت است بنابراین روز آمدی علمی معلمان با ایجاد انگیز ه های لازم در آن ها و نیز تجهیز مدارس بخصوص از نظر فن آوری بهترین راهکار در جهت ارتقا کیفیت یادگیری در بین دانش آموزان می باشد.

کمال آبادی سپس به ارائه گزارشی از وضعیت اجرای بسته ی تحولی آموزش و پرورش که طی سال تحصیلی گذشته در شهرستان شازند پرداخت و افزود: کیفیت بخشی به طرح بوم ،کنترل وزن وچاقی در دانش آموزان (کوچ)، طرح آجربه آجر، استقرار مکان یابی مدار س، طرح مدرسه  کانون تربیتی محله، توانمندسازی مدیران ازجمله برنامه های اجرا شده در این شهرستان بود اما باید توجه داشت که اجرای اینگونه  طر حها مشروط به آماده سازی زیر ساختهای لازم، می تواند در ارتقا کیفیت آموزش اثر گزار باشد.

یادآور می شود، دومین روز از سی و پنجمین اجلاس روسا و مدیران آموزش‌وپرورش سراسر کشور با شعار" نصیب برابر آموزشی، ارتقاء کیفیت یادگیری، تربیت تمام ساحتی در گام دوم انقلاب اسلامی" به‌صورت ویدئوکنفرانس از صبح امروز آغاز شد.

 

 

به اشتراک بگذارید :