15 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ۱۳:۳۵:۴۰
کد مطلب:  1637762
رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی سیستان و بلوچستان خبر داد:
نوبت‌گیری بیش از ۲۷ هزار نوآموز بدو ورود به مدارس استان در طرح سنجش

مریم حجتی ‌نسب گفت: از ابتدای تیرماه تاکنون بیش از ۲۷ هزار نوآموز ثبت نام شده در مدارس اقدام به نوبت گیری در طرح سنجش نمودند و حدود ۱۳ هزار نوآموز مورد ارزیابی اولیه قرار گرفته و جهت ثبت نام قطعی به مدارس معرفی شدند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان، مریم حجتی ‌نسب در حاشیه سی و پنجمین اجلاس سراسری مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور اظهار کرد: طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان که از سال ۱۳۷۳ آغاز گردیده اجرای غربالگری سلامت جسمانی نوآموزان را در زمینه های بینایی، شنوایی، جسمی، سلامت دهان  و دندان، پوست و مو و سلامت آمادگی تحصیلی نوآموزان قبل از شروع رسمی آموزش در پایگاه های غربالگری اولیه و تخصصی در استان بر عهده دارد.

وی افزود: معاینات و غربالگری های اولیه همه ساله از ابتدای تیر ماه آغاز و تا پایان شهریور ماه ادامه می یابد.

حجتی ‌نسب ادامه داد: در شرایط شیوع ویروس کرونا اجرای طرح سنجش با افزایش پایگاه های اولیه به تعداد ۵۳ پایگاه در سراسر استان و کاهش تعداد نوآموزان در هر روز تا پایان شهریور ادامه دارد.

رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی سیستان و بلوچستان گفت: تا کنون بیش از ۲۷ هزار نوآموز ثبت نام شده در مدارس اقدام به نوبت گیری در طرح سنجش نمودند و حدود ۱۳ هزار نوآموز مورد ارزیابی اولیه قرار گرفته و جهت ثبت نام قطعی به مدارس معرفی شدند.

وی تصریح کرد: شناسایی دانش‌آموزان دچار مشکلات بینایی، شنوایی، جسمی، ذهنی و اتیسم، معرفی به مراکز تخصصی و مدارس ویژه و پیگیری فرایند درمان نوآموزان دارای چاقی و لاغری شدید و یا بیماری های دهان و دندان کلینیک های درد رمانی از جمله دیگر خدمات پایگاه‌های طرح سنجش است.

حجتی ‌نسب ادامه داد: ارزیابی از نوآموزان دیر آموز و اجرای مداخلات به هنگام در دوره پیش دبستانی نیز از اقدامات دیگر اجرای طرح سلامت آمادگی تحصیلی برای شروع و آمادگی کامل نوآموزان به مدرسه خواهد بود.

به اشتراک بگذارید :