15 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ۱۳:۳۳:۴۲
کد مطلب:  1637752
رئیس آموزش و پرورش عشایر سیستان و بلوچستان:
تعامل خانواده، مدرسه و جامعه زمینه ساز آموزش و تربیت همه جانبه است

عبدالواسع پاکزاد گفت: مثلث مدرسه، خانه و جامعه با تعامل مثبت با یکدیگر رقم زننده آموزش و تربیت همه جانبه خواهند بود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان، پاکزاد در حاشیه سی و پنجمین اجلاس سراسری مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور در خصوص تحلیل افت آموزشی و تربیتی و راهبردهایی برای جبران، اظهار کرد: آموزش و تربیت کیفی به صورت آرمانی در شرایط رخ می‌دهد که دانش آموز از معلمی جامع الشرایط، فضای ایمن و مجهز و مرفه به عنوان مدرسه، خانواده‌ای پیگیر و امکانات رفاهی برخوردار باشد.

وی ادامه داد: به عبارت دیگر مثلث مدرسه، خانه و جامعه با تعامل مثبت با یکدیگر رقم زننده آموزش و تربیت همه جانبه خواهند بود.

رئیس آموزش و پرورش عشایر استان تصریح کرد: سیستان و بلوچستان مشکلات و چالش‌های زیادی برای تحقق آموزش و پرورش آرمانی دارد؛ وجود خانواده های کم بضاعت در این استان، کمبود فضاهای آموزشی و نیروی انسانی و نبود زیرساخت‌هایی ماننده راه دسترسی در برخی مناطق صعب العبور از جمله محدودیت های پیش روی نظام تعلیم و تربیت در این استان است.

پاکزاد ادامه داد: برای رفع این مشکلات باید خانواده ها با حمایت همه جانبه از فرزندان، دولت و نهادها با تأمین مایحتاج فضا و تجهیزات و نیروی انسانی و نظارت هدفمند و مستمر مخصوصا در مناطق روستایی و عشایری پای کار بیایند.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط موجود سیستان و بلوچستان بهتر است با انجام واکسیناسیون معلمان و عوامل مدارس، کلاس های درس در مناطق روستایی و عشایری به صورت حضور برگزار شود تا در نبود زیرساخت های ارتباطی و اینترنتی و یا عدم توانایی مالی خانواده ها در تبلت یا گوشی روند آموزش به صورت عادی انجام شود.

وی خاطر نشان کرد: نقش جامعه به عنوان الگو و انگیزش دهنده دانش آموزان برای ادامه تحصیل کیفی و آینده مدار بسیار مهم است؛ از طرفی نهادهای اجتماعی کشور می بایست به گونه‌ای عمل کنند که دانش آموزان از روی آوردن به مشاغل کاذب با درآمد آنی موجب دور ماندن آنان از تحصیل نگردد.

به اشتراک بگذارید :