19 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ۱۳:۰۸:۵۱
کد مطلب:  1637690
رئیس اداره آموزش و پرورش خشکبیجار:
کتاب درسی، آیینه تمام نمای جامعه باشد

رئیس اداره آموزش و پرورش خشکبیجار گفت : در دوران کرونایی باتوجه به شرایط آموزش دوران کرونا، ضروری است کتابهای درسی باتوجه به نیازهای جدید تدوین و تألیف شود .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان ، هادی علیجانی در حاشیه اجلاس سی و پنجم مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور با اشاره به راه اندازی شبکه شاد به عنوان دستاورد بزرگ آموزش و پرورش در چند سال اخیر اظهار داشت: باتوجه به شرایط جدید ، آموزش کافی دانش آموزان به صورت تلفیقی و بازنگری در تألیف کتب درسی براساس شرایط کرونایی، از اولویت های برنامه درسی محسوب می شود .

وی با اشاره به فعالیت های دولت تدبیر و امید در افزایش سرانه فضای آموزشی و فرهنگی در خشکبیجار خاطر نشان کرد : در 8 سال اخیر 6 مدرسه به ارزش 10 میلیارد تومان در خشکبیجار ساخته شده است . رئیس اداره آموزش و پرورش خشکبیجار در آستانه فرا رسیدن سال تحصیلی جدید و اقدامات انجام شده گفت : تشکیل کمیته استقبال ، برگزاری منظم شورای آموزش و پرورش و استفاده از ظرفیت دهیاری ها و انجمن اولیا و مربیان مدارس از اقدامات آموزش و پرورش خشکبیجار در استقبال از بهار علم و دانش است .

علیجانی با اشاره به کسب مهارت های زندگی در مدرسه توسط دانش آموزان اظهار داشت : باید با تلفیق آموزش حضوری و مجازی بتوانیم علاوه بر ارتقای سطح کیفی آموزشی دانش آموزان بتوانند زندگی اجتماعی را در کنار یکدیگر تجربه کنند . وی نگاه مثبت مسئولان و جامعه را به آموزش و پرورش از فوری ترین اولویت بزرگترین دستگاه تعلیم و تربیت ذکر کرد و سرمایه گذاری بیشتر در آموزش و پرورش را خواستار شد .

به اشتراک بگذارید :