9 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ۱۲:۴۵:۵۶
کد مطلب:  1637628
مدیر آموزش و پرورش شهرستان بوئین زهرا:
استفاده از روش های خلاقانه در تدریس یک الزام است

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی؛ محمد اقاعلیخانی مدیر آموزش و پرورش شهرستان بویین زهرا در پاسخ به سوالی در خصوص رسالت مهم معلمان در شرایط کرونایی گفت: ادامه روند مطلوب آموزش در ایام کرونایی و تقویت انگیزه معلمان و دانش آموزان و آشنا کردن دانش آموزان با فضای مجازی از مهم ترین کارهایی است که معلمان و دبیران باید انجام دهند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بویین زهرا گفت: استفاده از روش های خلاقانه و مبتکرانه در تدریس مجازی می تواند تاثیرگذاری را بیشترکند.

وی افزود: از آنجا که امر آموزش هرگز توقف بردار نیست باید با استفاده از روش های خلاقانه آموزشی به چالش ها پاسخ داد.
آقاعلیخانی مهمترین چالش این دوران را انگیزه پایین معلمان و عدم استقبال دبیران و خانواده ها و دانش آموزان از کلاس های مجازی دانست و تصریح کرد: برای کاهش آثار ناشی از افت تحصیلی باید بااجرای طرح رتبه بندی و درگیر کردن بیشتر خانواده ها و اولیای گرامی از روش های مفید و نوین درسی و واگذاری تکالیف محور استفاده کرد و روش های خلاقانه را به منظور جلوگیری از تقلب دانش اموزان بکار برد و از  انجام تکالیف از سوی دانش آموزان اطمینان پیدا کرد.

وی در مورد بهترین شیوه تحصیل در این ایام گفت: شیوه ترکیبی حضوری و غیر حضوری، استفاده بهتر از فضای مجازی،استفاده از سایر نرم افزار ها همانند sky room , adobe connect....می تواند در این ایام موثر باشد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بویین زهرا دردخصوص روش مدرسه محوری گفت: در این شیوه مدارس علاوه بر نقش تعلیم و تربیت مراکزی هستند برای آموختن مهارت های زندگی، ارتباط اجتماعی و سایر مهارتها و خروجی کار بهتر خواهدبود.

وی درخصوص عوامل سیستم آموزشی موفق اظهارداشت: داشتن روحیه وحدت و همدلی، اعتقاد به کار تیمی ،مشورت پذیری، ارتقای توانایی علمی ، داشتن تعهد کاری از مهمترین علل موفقیت در کار است.

آقا علیخانی در مورد دستاوردهای اجلاس هم بیان کرد: تقویت انگیزه مدیران در شرایط حساس کنونی،استفاده از تجارب مدیران موفق، آشنایی با ترکیب وزارتخانه و اسناد بالا دستی و نیزتجزیه و تحلیل سند تحول بنیادین آموزش و پرورش از مزایای این اجلاس است.

به اشتراک بگذارید :