9 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ۱۲:۳۶:۴۲
کد مطلب:  1637580
رئیس آموزش و پرورش منطقه خرمدشت:
دروس کارگاهی در فضای مجازی بیشترین آسیب را دیده است

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی؛ مصطفی غفوری رئیس آموزش و پرورش منطقه خرمدشت با اشاره به چالش های دوران کرونا گفت: قبل از کرونا فضای آموزشی به روش سنتی بود که به یک باره به سمت آموزش مجازی سوق داده شدیم اما در آغاز چون زیرساختها مناسب نبود با مشکلات جدی مواجه شدیم.

رئیس آموزش و پرورش منطقه خرمدشت گفت: دروس کارگاهی در فضای مجازی کاربرد و تاثیر لازم را ندارد و بیشترین آسیب را در شرایط کرونایی ووتدریس مجازی متحمل شده است.

وی اضافه کرد: باید پذیرفت رقابت تحصیلی در آموزش مجازی بسیار کم رنگ شده و دانش آموز خیلی زود از درس خسته می شود.
غفوری بیان کرد: دروس کارگاهی در فضای مجازی زیاد کاربرد و تاثیر کیفی ندارد و ارائه تئوری آن چندان جالب نیست.

رئیس آموزش و پرورش منطقه خرمدشت یادآورشد: برای کاهش افت تحصیلی دانش آموزان باید نحوه نظارت و ارزشیابی پایانی دانش آموزان و چگونگی نظارت اولیا بر رفتار و امور آموزشی و تربیتی دانش آموزان در دوران کرونا و تدریس مجازی تا حد ممکن به روز رسانی شود.

وی بیان کرد: به هر حال با تعطیل شدن کلاس های حضوری اما آموزش و تحصیل تعطیلی ندارد و درداین شرایط لازم است در تولید محتوا توسط معلمان تلاس بیشتری شود.

غفوری افزود: به روز رسانی سواد رسانه ای معلمان و تقویت ارتباط بیشتر اولیا و دانش آموزان در فضای مجازی و ارزیابی فررندان در خصوص نحوه آموزش و کسب دانش در فضای مجازی مهم است.

وی اظهارداشت: دراین وضعیت اگر بستر و زیرساخت مناسب تدریس مجازی برای معلمان و دانش آموزان  مهیا شود و هر خانه بک مدرسه وکلاس تلقی شود و چند ساعت هم کلاس حضوری پیش بینی کنیم شرایط بهترمی شود.

غفوری گفت: بهتر است دانش آموزان به صورت انفرادی با صلاحدید مدیر مدرسه در کلاس حضوری شرکت کرده و اشکال درسی را برطرف کرده و ارتباط عاطفی و حضوری را نیز برقرار کنند تا خلا این عرصه پر شود.

رئیس اموزش و پرورش منطقه خرمدشت یادآورشد: به نظر می رسد روش مدرسه محوری با توجه به مشارکت بیشتر دبیران در تصمیم گیری آموزشی مناسب و بهتر باشد و به ارتقای کیفیت تحصیل کمک کند.

وی در مورد عوامل یک سیستم موفق هم گفت: محیط مناسب مدرسه، دانش و رفتار معلمان، مدیریت منطقی و کادر دفتری شایسته، ارتباط موثر و مستمر اولیا و مدرسه و همراهی مناسب با کادر آموزشی و تکجه به کاهش دغدغه پندی معیشتی معلمان به موفقیت در کارها منجر می شود.

به اشتراک بگذارید :