13 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ۱۲:۳۴:۱۷
کد مطلب:  1637554
رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه اسفرورین:
پیشگیری از افت تحصیلی دانش آموزان به برنامه ریزی منطقی نیاز دارد

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی؛ ؛ قربان یوسفی رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه اسفرورین در خصوص رسالت مهم مدیران و معلمان در شرایط کنونی اظهارداشت: تدوین یک برنامه و نقشه راهبردی و عملیاتی برای جبران خلاء آموزش حضوری با همکاری و همدلی خانواده ها از مهمترین وظایف معلمان در این دوران است.

وی اضافه کرد: شناسایی آسیب های نظام یادگیری و تعلیم و تربیت، آماده کردن امکانات و زیرساخت های فضای مجازی با کمک نهادهای ذیربط و خیرین و توانمند سازی نیروهای انسانی جهت کارآمدی مفیدتر در زیست بوم جدید و نیز انسداد شکاف ها و گسست ها در نظام یادگیری و تعلیم و تربیت یک رسالت سنگین در عصر کنونی است.

یوسفی با اشاره به چالش های دوران کرونا تصریح کرد: نگرانی همکاران و خانواده ها در خصوص خطر سلامت دانش آموزان و جبران نشدن خلاء آموزش حضوری در این ایام بسیار نگران کننده است.

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه اسفرورین یادآورشد: برای کاهش افت تحصیلی در دوران کرونا به برنامه ریزی مدونی که قابلیت اجرایی داشته باشد نیازمندیم و در این راستا بهره گیری از ظرفیت خانواده ها اهمیت دوچندان دارد.

وی همچنین استفاده درست از ظرفیت گسترده فضاهای مجازی را موجب تامین بخشی از نیازهای آموزشی دانست.

یوسفی در پاسخ به سوالی در مورد بهترین روش تحصیلی در شرایط کنونی اظهارداشت: ایجاد فضای مجازی دو طرفه با کمک خانواده ها،بهره وری بیشتر و بهتر از فناوری های نوین آموزشی و استفاده از ظرفیت رسانه های ملی و جمعی با پوشش حد اکثری می تواند به کیفی سازی تدریس کمک کند.

به اشتراک بگذارید :