9 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ۱۲:۲۹:۲۱
کد مطلب:  1637540
مدیر آموزش و پرورش ورامین :
کمبود نیروی انسانی متخصص و تامین منابع مالی از مهمترین چالشهای آموزش و پرورش است

مدیر آموزش و پرورش ورامین درحاشیه سی و پنجمین اجلاس سراسری مدیران و روسای آموزش و پرورش کشورگفت :هدف از برگزاری سی و پنجمین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش بررسی مشکلات مشترک،علت یابی، تحلیل و دستیابی به راه حلهای ممکن و قابل اجرا برای عبور از مشکلات، تشریک مساعی،بررسی روشهای خلاق مدیران درارایه خدمات ، دستیابی به راهکارهای ایجاد رضایت شغلی و پاسخگویی مناسب به مطالبات فرهنگیان است.

به گزارش دفتر اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، امیر محمدی ، مدیر آموزش و پرورش شهرستان ورامین صبح امروز در سی و پنجمین اجلاس سراسری مدیران و روسای آموزش و پرورش گفت : مهمترین چالشهای آموزش و پرورش به ترتیب شامل کمبود نیروی انسانی متخصص، کمبود اعتبارات دولتی و بودجه جهت تامین منابع مالی، کمبود و فرسودگی تجهیزات به دلیل عدم تخصیص سرانه و اعتبارات مربوط به خرید تجهیزات،  کمبود فضاهای آموزشی با توجه به نرخ رشد دانش آموزی و مطالبات فرهنگیان است .

این مقام مسئول تمرکز بر واکسیناسیون فرهنگیان و دانش آموزان برای خروج از وضعیت آموزش مجازی  را مهم دانست و گفت : تمرکز  بر تولید محتواهای مناسب آموزشی برای بخش مجازی و استفاده از نرم افزارشاد عامل ایجاد "نصیب برابر آموزشی"  است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ورامین پیش بینی دوره های آموزشی برای تولید محتوای مناسب برای همکاران در جهت افزایش کیفیت آموزشی را ضروری خواند ودرادامه افزود: رشد نمودارکیفی آموزشی ، فعالیتهای گروههای آموزشی و نرخ جمعیت دانش آموزی از جمله شاخصهای رشد یافته در منطقه ورامین است.

مدیر آموزش و پرورش ورامین  پیرامون اجرای طرح بوم در ورامین اظهار داشت :  این طرح در سال 97 آغاز وگزارش کار مدارس در دوره های زمانی سه ماهه  دریافت و بررسی شد. وی تاکید کرد :سال گذشته به دلیل محدودیتهای کرونایی، فعالیتها در فضای مجازی ادامه پیدا کرد و بهترین مدارس در مقاطع ابتدایی و متوسطه اول بر اساس گزارش کار و بازدید کارشناسان، انتخاب و در هفته معلم، مدیران و معلمان شاخص این طرح در پایه های  ابتدایی و متوسطه اول مورد تقدیر قرار گرفتند.

محمدی با توجه به اقلیم شهرستان و شرایط جغرافیایی ، از ورامین به عنوان یکی از شهرستانهای بزرگ جنوب شرق که شرایط مناسب کشاورزی و دامپروری دارد؛ نام برد و افزود: این شهر می تواند بستر مناسبی برای آموزش این دروس و شاخه های وابسته به آن باشد.

گفتنی است   سی و پنجمین اجلاس سراسری مدیران و روسای آموزش و پرورش کشو ربا حضور روسای آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در شهریار در حال برگزاری است و در پایان با صحبت های رئیس جمهور خاتمه می یابد.

به اشتراک بگذارید :