19 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ۱۲:۲۷:۲۰
کد مطلب:  1637530
در حاشیه اجلاس سراسری روسای ادارات آموزش و پرورش کشور:
ارائه گزارش اقدامات آموزش و پرورش استثنایی استان قم در اجرای بسته های تحولی

ه گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استث استان قم مهدی آقاکوچکی رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان قم در حاشیه اجلاس سراسری روسای ادارات آموزش و پرورش ، به تشریح برنامه های این اداره در راستای نصیب برابر آموزشی، ارتقای کیفیت یادگیری و تربیت تمام ساحتی در گام دوم انقلاب اسلامی در حوزه های آموزشی، توانبخشی و پرورشی پرداخت.

وی  بیان داشت :در راستای تحقق عدالت آموزشی و اجرای طرح هدایت ( هر دانش آموز یک تبلت و هر تبلت یک کلاس، یک مدرسه) با مشارکت سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور، کمیته امداد، اداره اتباع و خیرین استان، بیش از ۲۰۰ دستگاه تبلت و گوشی هوشمند به دانش آموزان با نیازهای ویژه و کم برخوردار اهدا شده است.
آقا کوچکی تصریح کرد :در طرح سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان که از اوایل تیرماه در 17 پایگاه سطح استان در حال اجرا بوده، تاکنون برای ۲۲هزار و ۴۷۸ دانش آموز نوبت دهی انجام شده و تعداد ۱۲ هزارو ۷۸۰نو آموز بدو ورود به دبستان مورد ارزیابی قرارگرفته اند.
ایشان با بیان اینکه در سال تحصیلی گذشته با توجه به شیوع بیماری کرونا و غیرحضوری بودن مدارس، ارتقا کیفیت یادگیری در همه حوزه ها در اولویت کاری این اداره قرار داشته است، به برگزاری کارگاه های آموزشی معلمان مبتنی بر مهارت های چندگانه، آموزش معلمان دانش آموزان با آسیب بینایی و شنوایی در نهضت آموزش زبان اشاره و خط بریل ، برگزاری جشنواره الگوهای برتر یاددهی- یادگیری، مدرسه انطباقی دانش آموزان مبتلا به اتیسم، پوشش دانش آموزان با نیارهای ویژه و دانش آموزان تلفیقی و فراگیر، ساخت و استاندارد سازی مدرسه انطباقی و پذیرا "الگو" ویژه دانش آموزان تلفیقی، ایجاد و تجهیز پایگاه آموزش مجازی و شبکه های آموزشی تولید محتوای آموزشی در سطح استان اشاره کرد.
رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان همچنین گفت:در حوزه پرورشی و تربیت بدنی، طرح هایی چون طرح سودای بندگی، شناخت مرجعیت و تقلید، هر مدرسه یک سرود و ایجاد پایگاههای اوقات فراغت تابستانی مجازی و برگزاری مسابقات ورزشی به صورت مجازی اجرا شده است. 
آقا کوچکی در پایان اضافه کرد:در راستای بسته های تحولی افزایش مشارکت ها و اجتماعی شدن می توان به  تشکیل پارلمان مشورتی اولیا، تشکیل باشگاه بازنشستگان و گنجینه های مدیریتی و... اشاره نمود.

به اشتراک بگذارید :