13 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ۱۲:۲۲:۴۸
کد مطلب:  1637514
مدیر آموزش و پرورش شهرستان زرندیه:
تحقق شعار نصیب برابر آموزشی با پیگیری امور مربوط به بازماندگان از تحصیل محقق می شود

مدیر آموزش و پرورش شهرستان زرندیه در حاشیه سی و پنجمین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش سراسر کشور، در گفتگو با کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات این اجلاس در اراک گفت: تحقق شعار نصیب برابر آموزی با پیگیری امور مربوط به بازماندگان از تحصیل محقق می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی، "محمدرضا فرهمند" با بیان این مطلب افزود: توجه ویژه به مدارس نقاط محروم و روستایی و ایجاد بستر مناسب برای استمرار آموزش دانش آموزان بی بضاعت و کم برخودار اهم فعالیت هایی است که می تواند منجر به فراهم آوردن نصیب برابر آموزشی برای همه دانش آموزان شود.

 

وی مهمترین دستاورد آموزش و پرورش شهرستان زرندیه در سال گذشته را حرکت به سمت آموزشهای نوین با استفاده از ظرفیت شبکه دانش آموزی شاد و بستر سازی جهت فعالیت های آموزشی پسا کرونا اعلام کرد و اظهار داشت: نظام تعلیم و تربیت در رویکرد آموزش مجازی علیرغم تمام محدودیت های موجود توانست موفقیت لازم را در استمرار امر آموزش به دست آورد اما ضرورت دارد برای رسیدن به اهداف مد نظر، بسترسازی فعالیت های مجازی متناسب سازی گردد.

فرهمند تلفیق آموزش حضوری و مجازی را در ایام پساکرونا ضروری دانست و گفت: انتقال بخشی از آموزش به بستر مجازی می تواند در تبادل تجربه و هماهنگی میان معلمین و سهولت دسترسی دانش آموزان به معلمان نقش بسزایی داشته باشد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان زرندیه مهمترین راهکار در جهت ارتقای کیفیت یادگیری را نیروی انسانی با انگیزه، متعهد و خبره برشمرد و افزود: استفاده از ظرفیت سرگروهای آموزشی، برگزاری دوره های آموزشی و تربیتی، همچنین کارگاه ها و ویبنارها آموزشی از جمله اقداماتی بود که طی سال گذشته تحصیلی برای توانمند سازی معلمین و آموزگاران در این شهرستان انجام شد.

یادآور می شود، دومین روز از سی و پنجمین اجلاس روسا و مدیران آموزش‌وپرورش سراسر کشور با شعار" نصیب برابر آموزشی، ارتقاء کیفیت یادگیری، تربیت تمام ساحتی در گام دوم انقلاب اسلامی" به‌صورت ویدئوکنفرانس از صبح امروز آغاز شد.

به اشتراک بگذارید :