12 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ۱۲:۱۸:۴۸
کد مطلب:  1637462
مدیر آموزش و پرورش دلگان:
سواد رسانه نوعی از آموزش است و نیاز است که بستر لازم جهت آموزش مطلوب و موثر آن ایجاد شود

حسین بامری گفت: رسانه ها در شرایط کنونی به یک هوای تنفسی تبدیل شده اند که اگر وجود نداشته باشند حیات انسان دچار مرگ اطلاعاتی می شود و به عبارت دیگر انسان‌ها در شرایط حاضر به شدت به رسانه ها وابسته شده‌اند.

 

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان، مدیر آموزش و پرورش دلگان در حاشیه سی و پنجمین اجلاس سراسری مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور بیان کرد: معلم با آموزش مناسب مطابق با فرهنگ و بوم محل خود تفکر انتقادی و فهم لازم را تقویت کند و مهارت خوب دیدن و خوب شنیدن را به دانش‌آموزان بیاموزد . 

حسین بامری گفت: فواید این آموزش ها با ساده ترین زبان قابل فهم برای عامه با روش های امکان پذیر پیگری شود زیرا می توانیم در بستر زیست بوم جدید محتواهای زیبا و جذاب و قابل فهم که اهداف آموزشی و پرورشی مصرح در سند تحول بنیادین را بین دانش‌آموزان از جمله خانواده‌ها آموزش دهیم. 

وی گفت: از طرفی ظهور بیماری کرونا ما را بر آن داشت که از مزایای این رسانه ها و فضای مجازی بیشتر استفاده کنیم و به سراغ کارکردی متنوع آن برویم . 

بامری افزود: سواد رسانه ای و اطلاعاتی نوعی از آموزش است، اگرچه شاید مفهوم سواد آموزشی تداعی پیدا کند اما فراتر از آن باید تاکید کرد که برای آموختن سواد رسانه‌ای باید آموزش‌های مناسب با شیوه های مطلوب و موثری ایجاد شوند.

مدیر آموزش و پرورش  دلگان گفت: نه تنها آموزش و شیوه‌های آموزشی قابل فهمند ، بلکه تعلیم دهندگان و آموزش گران باید از تبحر و تخصص و دانش کافی برخوردار باشند. 

  حسین بامری مهارت معلم ها و آموزش دهندگان را در این زمینه بسیار حائز اهمیت دانست و افزود : آموزش ها و محتواهای آموزشی مدام مورد ارزیابی قرار گیرد و نباید به سطوح مختلف در طی زمان تغییر پیدا کند.

بامری ادامه داد: سواد رسانه ای با توجه به نقشی که در آینده کشورها و تاثیر بر علم اندوزی آنها دارد با اهمیت است، چرا که دنیای آینده دنیای دیجیتال و کامپیوتر، دنیای علم و فناوری و اطلاعات است،

دنیایی که افراد در صدر بالای توانایی استفاده از این تکنولوژی را دارند. 

وی گفت: فضای مجازی و سواد رسانه ای باعث رشد خلاقیت ،خود شکوفایی و تربیت اجتماعی درست و موجب دینداری می شود.

به اشتراک بگذارید :