9 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ۱۲:۰۹:۱۱
کد مطلب:  1637432
مدیر کل آموزش و پرورش کردستان در گفتگو با خبرنگار صدا و سیما:
مهم ترین هدف اجلاس روسا، هماهنگی، تبیین سیاست ها ، برنامه ریزی و آمادگی برای شروع سال تحصیلی جدید است

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان در گفتگو با خبرنگار صدا و سیمای مرکز استان، مهم ترین هدف اجلاس روسای آموزش و پرورش کشور را تبیین سیاست ها، برنامه ریزی، و آمادگی برای شروع سال تحصیلی و بازگشایی مدارس عنوان کرد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، رشید قربانی ظهر امروز در حاشیه سی و پنجمین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور و در گفتگو با خبرنگار واحد خبر صدا و سیمای استان به تشریح اهداف و موضوعات مطرح شده در اجلاس سی و پنجم پرداخت .

وی افزود : سی و پنجمین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش شهرستان و مناطق کشور با شعار « نصیب برابر اموزشی، ارتقای کیفیت یادگیری، تربیت تمام ساحتی در گام دوم انقلاب اسلامی » از روز گذشته پنجم مرداد آغاز و امروز چهارشنبه نیز در حال برگزاری است .

وی با بیان اینکه این اجلاس به صورت مجازی در ستاد و مراکز استانها در حال برگزاری است، اظهار داشت: در این نشست با حضور مقامات کشوری و مسئولین وزارت آموزش و پرورش در حوزه های مختلف و در میزگرد و پنل هایی که به صورت صبح و بعد از ظهر برگزار می شود، مهم ترین موضوعات هر حوزه توسط مسئولین تشریح و هماهنگ های لازم صورت می گیرد و مدیران و روسای آموزش و پرورش استان نیز به صورت ویدیو کنفرانسی در این نشست ها شرکت کرده اند .

وی یکی از مهم ترین اهداف برگزاری اجلاس را تمهید مقدمات، آمادگی و برنامه ریزی برای شروع سال تحصیلی و ساماندهی نیروی انسانی، فضا و تجهیزات و هماهنگی بیشتر بین ستاد ، استان و شهرستان ها و مناطق عنوان کرد .

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان یکی دیگر از مهم ترین موضوعات مطرح شده در اجلاس را هماهنگی و اعلام برنامه های واکسیناسیون معلمان عنوان کرد و گفت : بر اساس هماهنگی به عمل با وزارت بهداشت و درمان و همزمان با سراسر کشور، واکسیناسیون معلمان در سطح استان از روز شنبه نهم مرداد ماه آغاز و با برگزاری مراسم نمادین همزمان با عید سعید غدیر، تعدادی از معلمان واکسن کرونا تزریق خواهند کرد .

وی به زمان بندی واکسیناسیون معلمان نیز اشاره کرد و اظهار داشت : بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته، ظرف ۳ هفته در مرداد ماه جاری معلمان در سطح استان واکسن تزریق و برای بازگشایی مدارس آماده خواهند شد .

قربانی در پایان گفت : در این نشست پیرامون بازگشایی مدارس، پروژه مهر و سناریوی های پیش رو بحث و تبادل نظر و سیاست ها تبیین و تشریح شد .

به گفته وی اجلاس سی و پنجم با برگزاری مراسم اختتامیه بعد از ظهر امروز چهارشنبه با حضور رییس‌جمهور محترم به کار خود پایان خواهد داد .  

به اشتراک بگذارید :