18 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ ۰۸:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1637412
مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش:
دارالقرآن‌های استان سمنان حمایت می‌شوند

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش خواستار حمایت از دارالقرآن های استان سمنان شد.

 محمدرضا مسیب زاده در بازدید از دارالقرآن مرکزی سمنان عنوان کرد: حمایت از توسعه فعالیت‌های قرآنی دانش آموزان و فرهنگیان از برنامه‌ها و رسالت‌های همیشگی وزارت آموزش و پرورش است.
وی با اشاره به برنامه‌های اداره کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش در راستای توسعه فعالیت‌های دینی و قرآنی تصریح کرد: حمایت از دارالقرآن‌های آموزش و پرورش یکی از مهمترین این برنامه‌هاست.
 مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با اشاره به فعالیت‌های درخشان دارالقرآن مرکزی سمنان و پیرو درخواست معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان مبنی بر لزوم حمایت مالی از دارالقرآن‌های این استان گفت: برای حمایت از دارالقرآن مرکزی سمنان و نیز دیگر دارالقرآن‌های استان سمنان با رعایت عدالت و توازن، اعتبار اختصاص می‌دهیم.
مسیب زاده با اشاره به تصویب ردیف اعتباری مناسب برای حمایت از دارالقرآن‌های کشور گفت: در صورت تحقق این بودجه نیز اعتبار مجزا و مناسب مجدداً به دارالقرآن‌های سراسر کشور از جمله دارالقرآن‌های استان سمنان اختصاص می‌یابد.
آموزش و پرورش استان سمنان 9 دارالقرآن دارد که تعدادی از این دارالقرآن‌ها فعالیت‌های درخشانی را در سطح کشور در کارنامه دارند.
در این نشست مدیر دارالقرآن مرکزی سمنان نیز گزارشی از فعالیت‌های این مرکز قرآنی ارایه کرد.
گفتنی است؛ سی و نهمین دوره مسابقات قرآن ،عترت و نماز دانش آموزان سراسر کشور در بخش پژوهشی به میزبانی استان سمنان در حال برگزاری است و آیین اختتامیه آن نیز نهم مردادماه برگزار خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :