17 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ۱۲:۰۶:۲۲
کد مطلب:  1637408
رئیس آموزش و پرورش منطقه شال:
با برنامه ریزی اصولی و منطقی می توانیم از افت تحصیلی جلوگیری کنیم

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی؛ زهرا نادری رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه شال با اشاره به نقش معلمان در شرایط کنونی اظهارداشت: آموزش تمام ساحتی دانش آموزان اهمیت ویژه ای دارد و معلم جبران کننده تمام کاستی هاست و باید در شرایط کنونی به تمامی جوانب احاطه کامل داشته و نقص های موجود در سر راه آموزش را مرتفع کند.

وی در مورد مشکلات تحصیل در دوران کرونا هم گفت: ویروس کرونا همانند یک طوفان غیرمترقبه به یکباره ظهور کرد و آسیب های زیادی به بخش های مختلف جامعه بویژه خسارات جبران ناپذیری در عرصه تعلیم و تربیت بجا گذاشت اما خوشبختانه با درایت مقام عالی وزارت و استفاده از فضای مجازی تا حدود زیادی توانستیم مشکل تحصیل دانش آموزان را حل کنیم.

نادری تصریح کرد: یک چالش و مشکل اساسی که با تاخیر مرتفع شد نبود امکانات و ابزار هوشمند از جمله گوشی تلفن همراه بود که آن هم امروز با کمک خیرین و وزارتخانه تا حدود ۹۰ در صد حل شده است.

رئیس آموزش و پرورش منطقه شال اضافه کرد: برای کاهش افت تحصیلی در این دوران نیازمند برنامه ریزی اصولی و منطقی،استفاده درست از همه امکانات موجود، آموزش معلمان و همراه کردن اولیای دانش آموزان با معلمان هستیم تا کارها اثر بخش باشد واز افت تحصیلی هم کاسته شود.

نادری بهترین روش تحصیل در شرایط کرونایی را به صورت دو سوم حضوری و یک سوم مجازی مناسب دانست و اجرای آن راضروری خواند.

وی در خصوص اجرای طرح مدرسه محوری اظهارداشت: این کار موجب تصمیم گیری منطقی و احساس مسئولیت بیشتر دانش آموزان و رقابت سالم می شود.

رئیس آموزش و پرورش منطقه شال رمز موفقیت در سیستم آموزشی را برنامه ریزی منطقی و آینده نگرانه عنوان کرد و یادآورشد: وجود مدیر با برنامه، همدلی و همراهی کادر آموزشی و ارتباط موثر با اولیا به خروجی بهتر کارها کمک می کند.

نادری با تشکر از دست اندرکاران برگزاری اجلاس روسای آموزش و پرورش به صورت غیر حضوری اظهارداشت: در این اجلاس دضمن بیان مشکلات و پاسخگویی خوب مسئولین شاهد تبادل تجربه مدیران و آشنایی با ایده های جدید هم بودیم که برای معلمان و روسای آموزش و پرورش مفید خواهد بود.

به اشتراک بگذارید :