13 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ۱۱:۱۶:۰۰
کد مطلب:  1637280
مدیر آموزش و پرورش شهرستان کبودراهنگ:
توسعه فن آوری در نظام آموزشی کارآمد یک ضرورت غیر قابل انکار است

مدیر آموزش و پرورش شهرستان کبودراهنگ گفت: توسعه فن آوری در نظام آموزشی کارآمد نه فقط یک انتخاب، بلکه یک ضرورت غیر قابل انکار است.

   به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان، احمد رستمی در حاشیه اجلاس روسای آموزش و پرورش سراسر کشور که به صورت ویدئوکنفرانس در حال برگزاری است، اظهار کرد: اجلاس روسا فرصت مغتنمی برای بازخوانی نقش آموزش و پرورش در توسعه همه جانبه کشور و تبیین سیاست ها و خط مشی های نظام تعلیم و تربیت است.

   رستمی در ادامه با بیان این که یکی از مهم ترین راهکارهای تحقق عدالت اجتماعی، تأمین فرصت های برابر برای دسترسی عموم افراد جامعه به آموزش و پرورش است، افزود: برابری فرصت ها و عدالت آموزشی باعث شکوفا شدن استعدادهای نهفته، بروز خلاقیت ها و توسعه تعلیم و تربیت در سطح کشور خواهد شد.

   وی خاطرنشان کرد: تخصیص اعتبارات مالی کافی به آموزش و پرورش به ویژه در دوره ابتدایی، حمایت مالی از خانواده های دانش آموزان مستعد بی بضاعت، رفع موانع حضور دختران در مدارس، تمرکز زدایی، تولید برنامه درسی متناسب با نیازهای دانش آموزان و انتظارات بازار کار و سازماندهی مناسب معلمان متخصص در مناطق محروم از جمله عوامل موثر در تحقق عدالت آموزشی هستند.

   مدیر آموزش و پرورش کبودراهنگ با تأکید بر صیانت از دانش آموزان، خانواده و معلم در فضای مجازی، گفت در این زمینه مواردی چونافزایش سواد رسانه ای اولیا و مربیان در نظارت و کنترل فضای مجازی، دایر کردن کلاس های حضوری با واکسیناسیون عمومی و رعایت شیوه نامه های بهداشتی و تولید محتواهای آموزشی و تربیتی غنی برای دانش آموزان از اهمیت خاصی برخوردار است.

   رستمی با اشاره به این که ظهور فن‌آوری های جدید اطلاعاتی و ارتباطی در عصر اطلاعات، شکل جدیدی از یادگیری تعاملی، خلاق و فعال را ایجاد کرده است، تصریح کرد: توسعه فن آوری در نظام آموزشی کارآمد نه فقط یک انتخاب، بلکه یک ضرورت غیر قابل انکار است.

به اشتراک بگذارید :