9 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ۱۱:۳۲:۵۳
کد مطلب:  1637276
رئیس آموزش و پرورش موچش:
در فضای نوین یادگیری و یاددهی مرزهای زمان و مکان برداشته شده است

رئیس آموزش و پرورش موچش در حاشیه سی و پنجمین اجلاس روسای اموزش و پرورش گفت: در فضای نوین یادگیری و یاددهی مرزهای زمان و مکان برداشته شده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، صالح محمدی صبح امروز در حاشیه سی و پنجمین اجلاس روسای آموزش و پرورش گفت: متناسب با پیشرفت بسیار سریع تکنولوژی و فن آوری های نوین، رویکرد های نوین آموزشی، از کاربرد فناوری تا آموزش دانش آموز محور استفاده از فناوری های نوین و رویکردهای خلاقانه برای درگیرکردن دانش آموزان، جایگزین شیوه های سنتی در آموزش و پرورش شده است.

محمدی ادامه داد: در نظام گسترده تعلیم و تربیت نیز ضرورت دارد صاحبان نقش های یادگیرنده و یاددهنده که به‌ گونه ای نوین با یکدیگر ممزوج شده اند شرایط خود را برای یاددهی، یادگیری  با اکوسیستم نوین آموزشی تطبیق دهند .

وی افزود: در این محیط چالش بر انگیز و نوپدید،  مهم ترین چیزهایی که دانش آموزان  باید یاد بگیرند تفکر نقادانه، کنجکاوی و توان برقراری ارتباط با دیگران است.

این مقام مسئول ادامه داد: در فضای نوین یادگیری و یاددهی مرزهای زمان و مکان برداشته شده و می شود محدودیت ها را از بین برد و

وی با بیان اینکه یادگیری می تواند در هر مکان و هر زمان اتفاق بیفتد؛ گفت: در حوزه آموزشی، معلمان از ابزارهای جدید فن آوری استقبال می کنند و از آنها در تمرین خود استفاده می کنند. این ابزارها به سهولت یادگیری و رویکردهای جدید کمک می کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: فن آوری همه عرصه های زیست اجتماعی بشر از جمله تعلیم و تربیت را تحت تاثیر خود قرار داده و روز به روز بر  دامنه ی ضریب نفوذ آن افزوده می شود.

به اشتراک بگذارید :