17 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ۱۱:۲۳:۱۰
کد مطلب:  1637152
اجلاس روسای آموزش و پرورش سراسر کشور/ آذربایجان غربی
ضرورت مناسب سازی محتواهای بارگذاری شده در شبکه شاد بر اساس شرایط دانش آموزان با نیازهای ویژه

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان گفت: مناسب سازی محتواهای بار گذاری شده  بر اساس  شرایط دانش آموزان با نیازهای ویژه به کمک همکاران متخصص در امر آموزش و افزایش پوشش حداکثری شبکه شاد برای تمامی دانش آموزان با نیاز ویژه خصوصا دانش آموزان تلفیقی و دانش آموزان مراکز یادگیری یک ضرورت است.

 

«عیسی محمدی» در حاشیه سی و پنجمین اجلاس سراسری روسای آموزش و پرورش در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان اظهار داشت: در دوران کرونا، آموزش و پرورش  استثنایی با تکیه بر سه اصل تداوم آموزشی و انعطاف پذیری روشهای یاددهی و یادگیری  در راستای بهبود کیفی آموزش و پوشش حداکثری  تلاش نموده است. اطلس آموزش دانش آموزان با نیاز ویژه را کامل پوشش داده و به همراه همکاران آموزشی متخصص و امکانات هوشمند محتوی های آموزشی و تولید بسته های آموزشی و بهره گیری از کانال های مجازی و شبکه شاد آموزش گلهای بهشتی روی زمین را تداوم ببخشد و مانع از تعطیلی آموزش گردد.

وی افزود: مناسب سازی محتوی های بار گذاری شده  بر اساس  شرایط دانش آموزان با  نیازهای ویژه  به کمک همکاران متخصص در امر آموزش و افزایش پوشش حداکثری شبکه شاد برای تمامی دانش آموزان با نیاز ویژه خصوصا دانش آموزان تلفیقی و دانش آموزان مراکز یادگیری و حمایت از طرح هدایت  "هر دانش آموز یک تبلت هر تبلت یک مدرسه" در راستای ارتقا کیفیت آموزش مجازی ضروریست.

وی با اشاره به چگونگی بازگشایی مدارس در شرایط کنونی بیان کرد: توجه کامل به پروژه مهر و اجرای دقیق آن برای بازگشایی مدارس در جهت کاهش دغدغه اولیا  و آماده سازی  همکاران آموزشی و اولیا و دانش آموزان برای شروع سال تحصیلی به شکل حضوری   با تکیه بر دو اصل اول بررسی چالش ها و مشکلات  که در زمان کرونا بر کیفیت آموزش اثر گذاشته  و پیش بینی و برنامه ریزی با راهکارهای موثر  در جهت کاهش مشکلات و شناسایی دانش آموزان ترک تحصیل کرده 
و دوم آماده بودن برای تغییرات شرایط کرونایی   و تطابق با هر شرایط بدون تاثیر در کیفیت آموزشی باید در دستور کار قرار گیرد. 

محمدی گفت: حدودا ۷۴ درصد از دانش آموزان با نیاز ویژه استان در شبکه شاد عضو و فعال بودند و در راستای  پوشش حداکثر اطلس آموزشی  از روش های آموزشی حضوری با رعایت پرو تکل ها  در روستاهای صعب العبور و مدارس دور دست و ارائه بسته های آموزشی  و تحویل  آن به خانواده ها  و همچنین نظارت آموزشی حضوری  معلمین   بهره بردیم.

وی ادامه داد: برای سال آینده در تلاش هستیم ضمن ادامه آموزش بصورت حضوری، تهیه امکانات هوشمند  برای بقیه دانش آموزان  که نیاز دارند و تهیه بسته های آموزشی فعال و خلاقانه و ارسال امکانات پخش  سی دی و دی وی دی برای مدارس روستایی و آموزش معلمین  با روشهای تخصصی سعی کنیم  روند یاد دهی و یادگیری با کیفیت ادامه یابد.

وی خاطر نشان کرد: اداره استثنایی مجری سه بسته تحولی ابلاغی است که یکی از این  بسته ها بسته مشارکتی است و در این مشارکت اصلی ترین قسمت آن مشارکت اولیا است و در همین راستا  برنامه های پیش روی این اداره توجه به جلسات انجمن اولیا و مربیان و ایجاد زمینه های مشارکت بیشتر این عزیزان  برنامه اولیاهای مدرسه یار که از توانمندی اولیا در پیشبرد اهداف آموزشی استفاده خواهیم کرد.

وی افزود: در راستای حمایتهای مالی نیز اولیا در زمینه های درمانی و تواتبخشی و افتتاح مرکز مشاوره خاص اولیا با دانش آموزان ویژه و حمایتهای مشاوره ای و احرای برنامه های مشاوره خانواده در راستای آگاهی افزایی اولیا در رابطه با شرایط زیست بوم کرونا و راه اندازی پارلمان مجازی اولیا در دستور کار قرار دارد.

به اشتراک بگذارید :