18 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ۱۴:۴۵:۰۰
کد مطلب:  1637022
سی و پنجمین اجلاس روسا و مدیران آموزش و پرورش سراسر کشور؛
رئیس آموزش و پرورش مهربان: بیسوادی پنهان دانش آموزان ناشی ازشرایط کرونا در آینده آسیب جدی به وضعیت تحصیلی وارد می کند

رئیس آموزش و پرورش منطقه مهربان خواستارتوجه به بیسوادی پنهان دانش آموزان ناشی از شرایط کرونا و از آسیب جدی که به وضعیت تحصیلی دانش آموزان در آینده خواهد خورد ابراز نگرانی کرد.

به گزارش اداره  اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجانشرقی به نقل از مهربان; سید یعقوب یعقوبی در حاشیه سی و پنجمین اجلاس روسا و مدیران دستگاه تعلیم و تربیت کشور گفت: باید به وضعیت علمی دانش آموزان و بیسوادی پنهان بوجود آمده ناشی از بیماری کرونا توجه کنیم و در ادامه توجه ویژه به ترک تحصیل دانش آموزان خصوصاً دانش آموزان دختر بعد از اتمام دوره ابتدائی در منطقه مهربان ،ازدواج زودهنگام دختران و به تبع آن آسیب های اجتماعی ناشی از این امر از قبیل طلاق و ... اشاره کرد.

وی از اقدامات صورت گرفته در سال تحصیلی جدید برای این منطقه مطالبی بیان داشت و افزود: آماده سازی مدارس از قبیل تعمیر، تجهیز و تنظیف جهت بازگشایی مدارس برای دو وضعیت حضوری و غیرحضوری ، تلاش در جهت زیر پوشش درآوردن اکثر دانش آموزان  واجد شرایط تحصیل باشیم.

یعقوبی ; به افزایش قبولین کنکور سراسری در دانشگاه های دولتی،رشد کمی و کیفی نمرات دروس نهائی پایه های دوازدهم و قبولی بیشتر نسبت به سال قبل ، کسب رتبه سوم استان در ارزیابی عملکرد پژوهش سراهای استان ، جذب خیرین و اولیا در جهت تهیه و تامین تبلت دانش آموزی ،انجام پروژه های عمرانی و ساخت و ساز مدارس خیری و مشارکتی اشاره کرد.

یعقوبی اضافه کرد : وجود جوّ صمیمی و دوستانه توأم با احترام بین مدیران و همکاران همراه با رعایت قوانین و مقررات و رعایت نظم و انضباط اداری موجب احساس مسئولیت فرهنگیان عزیز در قبال وظایف آموزشی و پرورشی را بوجود آورده است.

وی همچنین نقطه نظراتی در  مورد تغییر ساعت و برنامه هفتگی به لحاظ شرایط اقلیمی(سردسیر بودن)،تعطیلات استانی۲هفته اول بهمن ماه، تغییر مدت زمان سال تحصیلی به دلیل کار کشاورزی اولیا و دانش آموزان(شروع اول شهریور تا اردیبشهت ماه) را بیان داشت.

یعقوبی اضافه کرد: تکریم فرهنگیان با روشهای گوناگون از جمله برگرداندن شأن و منزلت اجتماعی معلمان با تامین معیشت این قشر زحمتکش ، احترام و ارزش گذاری به بدنه آموزش و پرورش به عنوان بزرگترین وزارتخانه کشور از طرف مسئولین رده بالای کشور، عدم نگاه ابزاری و هزینه ای به آموزش و پرورش و داشتن نگاه سرمایه گذاری و مبنا قرار دادن آموزش و پرورش بعنوان رکن اساسی جهت رشد و استقلال کشوررا از اقدامات مهم برای تعامل سازنده با فرهنگیان دانست.

کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :