13 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ۱۲:۴۰:۰۰
کد مطلب:  1637004
سی و پنجمین اجلاس روسا و مدریان آموزش و پرورش سراسر کشور؛
مدیر آموزش و پرورش شبستر: آماده برگزاری کلاسها به صورت حضوری در سالتحصیلی جدید هستیم / کمبود شدید نیروی انسانی

مدیر آموزش و پرورش شبستر کمبود نیروی انسانی ماهر و متخصص را مشکل اصلی آموزش و پرورش منطقه است عنوان کرد و گفت: آماده برگزاری کلاسها به صورت حضوری در سالتحصیلی جدید هستیم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از شبستر، مدیر دستگاه تعلیم و تربیت شبستر در حاشیه اجلاس با اشاره به مشکلات و چالشهای اجرایی پیشروی دستگاه آموزش و پرورش در سطح ملی و منطقه ای گفت: متاسفانه در جامعه امروزی به دستگاه آموزش و پرورش به عنوان یک دستگاه مصرفی نگاه می شود و انتظار داریم که با همت مسئولین محترم در سطح وزارت این دیدگاه اصلاح شود.

ابوالفضل اکرمی افزود: مشکل اصلی منطقه شبستر کمبود شدید نیروی انسانی ماهرو متخصص است که امیدواریم با رایزنی هایی که با مسئولین استانی انجام داده ایم در سالهای آتی این مشکل نیز مرتفع گردد.

اکرمی به مهم ترین اقدامات صورت گرفته در سالتحصیلی جدید اشاره و اذعان کرد: حفظ توانمندی و آمادگی لازم برای اجرای کلیه برنامه های تعلیم تربیت منطقه برای تمامی شرایط تعریفی از طرف ستاد ملی مبارزه با کرونا در سطح کشور، مهم ترین اقدام منطقه است و آماده برگزاری کلاسها هم به صورت حضوری و هم مجازی هستیم.

وی یادآور شد: به حول و قوه الهی آموزش و پرورش منطقه شبستر در سالی که گذشت در شاخصای پرورشی و تربیت بدنی، جذب مشارکتهای مردمی، احداث مدارس جدید و قبولین کنکور سراسری رشد قاببل توجهی داشته است.

مدیر آموزش و پرورش شبستر نحوه تعامل مدیران آموزش و پرورش با فرهنگیان را مهم دانست و اضافه کرد: خوشبختانه مدیران سعی داشته اند همیشه ارتباط خود با فرهنگیان منطقه را درجهت پیشبرد اهداف آموزشی از راههای گوناگون ازجمله حضور در مدارس و از طریق مدیران مدارس حفظ کنند و از این طریق با آنان تعامل داشته باشند.

این مقام مسئول در منطقه در پاسخ به این سوال که اگر آموزش و پرورش به صورت غیرمتمرکز اداره شود چه برنامه درسی برای بوم شما مناسب است گفت: منطقه شبستر با توجه به اینکه دومین شهرستان صنعتی در سطح استان است؛ لازم است در این منطقه به رشته های صنعتی توجه شود؛ همچنین با توسعه کشاورزی در منطقه و پرداختن بیشتر مردم به امور باغی لزوم توجه ویژه به رشته های کشاورزی و زراعی و باغی در این شهرستان بیش از پیش احساس می شود.

اکرمی با بیان این موضوع که آموزش و پرورش برای اینکه به یک گفتگوی اجتماعی تبدیل شود نیازمند یک سری برنامه های کوتاه مدت است تأکید کرد: حفظ و تقویت شبکه شاد که تدریس در آن به صورت مجازی برگزار شد واقعا خانواده ها را درگیر مسائل آموزش و پرورش کرد و تبدیل به یک گفتگوی اجتماعی شد.

وی ادامه داد: از طریق همین شبکه شاد می توان برنام های تربیتی را برای اولیای دانش آموزان در روزهایی از هفته اجرا کرد تا خانواده ها نیز بیشتر درگیر مسائل آموزشی و پرورشی شوند.

کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :