9 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ۱۰:۳۸:۱۵
کد مطلب:  1636942
معاون سواد آموزی آموزش و پرورش خراسان رضوی خبر داد:
اجرای طرح "پیوند سواد و زندگی" در ۹۷ مرکز یادگیری استان در سال تحصیلی پیش رو

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش خراسان رضوی در حاشیه «سی و پنجمین دوره اجلاس مدیران و رؤسای آموزش‌وپرورش سراسر کشور» گفت: باهمکاری صدا و سیمای استان، فعالیت های معاونت سواد آموزی و مراکز یادگیری محلی خراسان رضوی در قالب 250 دقیقه برنامه تلویزیونی و 150 دقیقه برنامه های رادیویی در سال 99 تولید و پخش شده است.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، مصطفی اسدی در حاشیه این اجلاس با اشاره به اجرای طرح پیوند سواد و زندگی در ۹۷ مرکز یادگیری استان در سال تحصیلی پیش رو گفت: این طرح با هدف فراهم کردن زمینه لازم جهت آموزش های سواد آموزی و توانمند سازی مخاطبان در زمینه مهارت های اجتماعی،  حقوق شهروندی و حرفه ای به مخاطبین کم سواد و بی سواد اجرا خواهد شد.

وی با اشاره به افزایش مراکز  یاددهی-یادگیری در سطح استان از 106به110 مرکز گفت: تحت پوشش  قرار دادن تمامی کلاس های سواد آموزی در بستر شبکه شاد، جذب 100درصدی حجم  ابلاغی سازمان سواد آموزی در دوره های سواد آموزی، ادامه مشارکت مراکز یادگیری محلی در تولیدات ماسک و گان و ارسال آن به بیمارستان های استان از برنامه های پیش رو معاونت سواد آموزی در سال تحصیلی 1401-1400 می باشد.

اسدی با بیان اینکه یکی از بارزترین اقدامات معاونت سواد آموزی آموزش و پرورش خراسان رضوی در سال گذشته جذب بالای95 درصد( جذب 6980 نفر از 7210 نفر) حجم ابلاغی اعلام شده در دوره سوادآموزی باتوجه به شرایط بحرانی کرونا بوده است افزود: سال گذشته طرح  پیوند سواد و زندگی در 17 مرکز یادگیری محلی استان اجرا شد، همچنین روزانهدر مراکز یادگیری محلی استان چهار هزار و 250 عدد محصولات بهداشتی مانند ماسک و گان و .. در دوران کرونا تولید شد.

وی با اشاره به انعقاد  بیش از 10 تفاهم نامه همکاری فی مابین اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در حوزه سوادآموزی با دستگا های اجرایی استان از جمله  شهرداری مشهد تحت عنوان " مشهد شهر یادگبرنده "و  همچنین اداره کل تعاون وکار و رفاه اجتماعی، بیمه معلم ، بهزیستی و بسیج سازندگی،امور زندان و اقدامات تامینی و تربیتی،تربیت بدنی،بنیاد مهدویت و.. در راستای کاهش بی سوادی،توسعه و تعمیق سواد و توانمند سازی سواد آموزان اظهار داشت: در سال 99 با برگزاری  182 جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی در سطح استان حدود 620 مصوبه اخذ شده است.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش خراسان رضوی با اشاره به کسب رتبه  بسیارخوب و قابل تقدیر شورای پشتیبانی سوادآموزی خراسان رضوی در نتایج ارزیابی عملکرد سازمان نهضت سواد آموزی کشور در چهار سال متمادی افزود: باهمکاری صدا و سیمای استان، فعالیت های معاونت سواد آموزی و مراکز یادگیری محلی خراسان رضوی در قالب 250 دقیقه برنامه تلویزیونی و 150 دقیقه برنامه های رادیویی در سال 99 تولید و پخش شده است.

وی با اشاره به اجرای طرح " نمازکلید بهشت" تصریح کرد:  طرح آموزش عملی نماز تحت عنوان " نمازکلید بهشت" با همکاری ستاد اقامه نماز ویژه آموزش دهندگان به منظور یادگیری و آموزش احکام و همچنین صحیح خوانی نماز و انتقال آن به سواد آموزانبه صورت مجازی در شبکه شاد در سطح استان برگزار شد.

به اشتراک بگذارید :