16 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ۱۰:۳۶:۰۹
کد مطلب:  1636932
مدیر آموزش و پرورش شهرستان تربت حیدریه خبر داد:
بهره برداری از شش پروژه دستگاه تعلیم و تربیت شهرستان با اعتباری بالغ بر ۱۷۰ میلیارد ریال در سال جاری

مدیر آموزش و پرورش شهرستان تربت حیدریه در حاشیه «سی و پنجمین دوره اجلاس مدیران و رؤسای آموزش‌وپرورش سراسر کشور» گفت: حدود ۲۰ پروژه در آموزش و پرورش شهرستان تربت حیدریه در حال اجرا است که مطابق برنامه ریزی های انجام شده ۶ پروژه شامل چهار مدرسه با ۱۷ کلاس، یک نمازخانه و یک خوابگاه با اعتبار ۱۷۰ میلیارد ریال امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، محمدرضا قرایی تربتی در حاشیه این اجلاس با بیان اینکه با تجربه های حاصل از آموزش مجازی سال تحصیلی گذشته، این آمادگی را داریم تا در سال تحصیلی آینده این آموزش ها را به بهترین نحو با همت و پشتکار معلمان به دانش آموزان ارائه دهیم گفت: تهیه تبلت برای دانش آموزان نیازمند، تهیه بسته های آموزشی برای دانش آموزانی که به اینترنت دسترسی ندارند و برگزاری دوره های آموزشی ویژه معلمان با محوریت آموزش مجازی از جمله اقدامات انجام شده برای آموزش مجازی می‌باشد.

وی افزود: با توجه به ارتباط خوبی که با مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شهرستان برقرار شده است و با راهنمایی های کارشناسان بهداشتی و همچنین با تهیه مواد ضد عفونی و تجهیزات پزشکی همچون گذشته آمادگی برگزاری کلاس های حضوری با دقیقترین و سختگیرانه ترین پروتکل های بهداشتی را داریم.

قرایی تربتی با بیان اینکه واکسیناسیون معلمان زمینه آموزش حضوری را تا حدود زیادی فراهم خواهد کرد افزود: با تمام توان در راستای واکسیناسیون فرهنگیان همکاری لازم با دانشگاه علوم پزشکی شهرستان را خواهیم داشت لذا پس از تامین واکسن توسط وزارت بهداشت در کوتاه ترین زمان سایر امور مربوطه را پیگیری خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه حدود ۲۰ پروژه در آموزش و پرورش شهرستان تربت حیدریه در حال اجرا است که مطابق برنامه ریزی های انجام شده ۶ پروژه شامل چهار مدرسه با ۱۷ کلاس، یک نمازخانه و یک خوابگاه با اعتبار ۱۷۰ میلیارد ریال امسال به بهره‌برداری خواهد رسید افزود: وضعیت نیروی انسانی متاسفانه در مقطع ابتدایی مناسب نیست،‌ هر چند که کمبود معلم در این مقطع را از طرق مختلف تامین خواهیم کرد، اما این موضوع یک چالش جدی است و نیاز به رسیدگی اساسی دارد.

مدیر آموزش و پرورش تربت حیدریه با بیان اینکه ثبت نام دانش آموزان در پایه های مختلف تحصیلی با رعایت محدوده محل سکونت در حال انجام است اظهار داشت: در مناطق مرکزی شهرستان در برخی پایه ها به علت تراکم جمعیت و کمبود کلاس، چالش هایی برای ثبت نام وجود دارد، سال گذشته حدود ۲۰۰ کلاس درس خالی ماند و پیش بینی می شود با توجه به فرایند بازنشستگی همکاران و افزایش آمار دانش آموزی امسال بیش از ۳۰۰ کلاس بدون معلم باشد.

وی افزود: سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان از اواخر اردیبهشت در دو پایگاه آغاز شده و پیش بینی می شود تا شهریور ماه حدود چهار هزار کلاس اولی در این پایگاه ها حضور یابند.

قرایی تربتی در پایان اظهار داشت:تامین نیروی انسانی، تجهیز و بازسازی مدارس فرسوده و قدیمی و ایجاد فضاهای آموزشی جدید از جمله اولویت ها و چالش های‌پیش روی قطب شهید برونسی است.

به اشتراک بگذارید :