13 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ۱۰:۳۴:۴۷
کد مطلب:  1636922
مدیر آموزش و پرورش بانه:
ارتباط، تعهد و تداوم سه عامل کلیدی موفقیت در آموزش و پرورش است

مدیر آموزش و پرورش بانه ارتباط، تعهد و تدام را سه عامل کلیدی موفقیت در سازمان ها از جمله آموزش و پرورش دانست و گفت: هر سه عامل ارتباط مستقیمی با وجود نیروی انسانی توانمند و بهره ور دارد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، اقبال صالحی صبح امروز در حاشیه سی و پنجمین اجلاس روسای آموزش و پرورش گفت: امروزه صاحب نظران معتقدند که نیروی انسانی یکی از مولفه‌های کلیدی در خلق ارزش واقعی برای سازمان ها به شمار می‌رود.

وی لازمه رقابت واقعی سازمانها و بقاء جهت ادامه حیات را عملیاتی کردن اهداف و اجرای استراتژی‌های مناسب دانست و گفت:  این اهداف درصورتی تحقق می‌یابد که نیروی انسانی توانمند گردند.

صالحی تاکیدکرد: به منابع انسانی باید با دید سرمایه انسانی  نگاه کرد و دراین میان توانمندسازی کارکنان موجب افزایش قدرت مادی و معنوی سازمان و اتخاذ شیوه رهبری واقع بینانه می‌شود.

وی طی مسیر رشد تکاملی سازمان و فرایند قدرت گرفتن و مشارکت همه جانبه را در گرو توانمندسازی کارکنان دانست که باید به آن توجه ویژه شود.

مدیر آموزش و پرورش بانه با بیان اینکه هر سازمانی باید برای بقا، موفقیت و بهبود مستمر به نیروی های انسانی خود توجه بسیاری داشته باشد؛ خاطرنشان کرد: توانمند سازی برای  کارکنان، مزیت های راهبردی و فرصت های را می آفریند تا با آزادی و استقلال بیشتر در کارها و مسئولیت پذیری و خود کنترلی در انجام کارهای سازمان مشارکت نمایند .

وی مجهز بودن یک سازمان به نیروی انسانی توانمند را یک اصل حیاتی و بی شک، یکی از نشانه های بهره وری سازمان در رویارویی با تغییرات سریع و شتابان برشمرد.

این مقام مسئول گفت: امروزه شهرت و عظمت سازمانهای بزرگ صرفا به دلیل وجود دارایی های فیزیکی و مالی بیشتر نیست بلکه به خاطر سرمایه انسانی، دانش و مهارت آنان است .

وی کمبود نیروی انسانی ، عدم ثبات و ماندگاری نیروها مخصوصا در مناطق کمتر توسعه یافته و توانمند نبودن معلمان را از چالش های مهم این حوزه در آموزش و پرورش دانست .

صالحی از بومی گزینی به عنوان یکی از عواملی که می تواند در ثبات و ماندگاری نیروی انسانی بسیار موثر و سازنده باشد، نام برد و گفت: این عامل می تواند باعث افزایش میل و اشتیاق و انگیزه کاری کارکنان گردد.

مدیر آموزش و پرورش بانه ارتباط، تعهد و تدام را سه عامل کلیدی موفقیت در سازمان ها از جمله آموزش و پرورش دانست و گفت: هر سه عامل ارتباط مستقیمی با وجود نیروی انسانی توانمند و بهره ور دارد .

وی ادامه داد: از جمله مواردی که می تواند بر بهره وری نیروی انسانی در آموزش و پرورش موثر باشد می توان از آموزش های  شغلی مستمر ، ارتقای انگیزش میان کارکنان برای کار بهتر و بیشتر، ایجاد زمینه های مناسب ابتکار و خلاقیت و فراهم کردن شرایط پیشرفت شغلی نام برد .

صالحی در پایان خاطرنشان کرد: اصلی ترین کلید موفقیت در هر سازمانی سرمایه انسانی است که باید بسیار مورد توجه قرار گیرد.

به اشتراک بگذارید :