16 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ۱۰:۳۳:۳۸
کد مطلب:  1636910
مدیر آموزش و پرورش شهرستان نیشابور خبر داد:
کمبود بیش از هزار و 500 نفری نیروی انسانی آموزش و پرورش نیشابور برای سال تحصیلی آینده

مدیر آموزش و پرورش شهرستان نیشابور در حاشیه «سی و پنجمین دوره اجلاس مدیران و رؤسای آموزش‌وپرورش سراسر کشور» از کمبود بیش از هزار و 500 نفری نیروی انسانی آموزش و پرورش این شهرستان برای سال تحصیلی آینده خبر داد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، علیرضا کلیدری در حاشیه این اجلاس با تاکید بر حفظ زیر ساخت های آموزش های مجازی از بعد سخت افزاری و نرم افزاری و استفاده از مهارت های کسب شده توسط همکاران، بکارگیری آموزش های حضوری بابهره گیری از محتوای کتب درسی، تلفیق آموزش های مجازی و حضوری و همچنین مدیریت آسیب های نوپدید به وجود آمده اظهار داشت: واکسیناسیون همکاران فرهنگی در روزهای اول و دوم مردادماه آغاز شده و نزدیک به دو هزار معلم نیشابوری تاکنون واکسینه شده اند، بنا بر هماهنگی های انجام شده با دانشکده علوم پزشکی، خانواده های فرهنگیان و عوامل مرتبط با دانش آموزان به نوبت واکسینه خواهند شد.

وی افزود: با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در چند روز گذشته 28 پروژه با اعتباری بالغ بر 42 میلیارد تومان به بهره برداری رسید و 36 پروژه نیز در دستور کار قرار گرفته است که امیدواریم تعدادی از این پروژه ها پیش از آغاز سال تحصیلی پیش رو به بهره برداری برسد.

کلیدری با اشاره به فعالیت دو پایگاه ستاد ثبت نام در نیشابور و همچنین ارتقاء پایگاه های سنجش این شهرستان افزود: روند ثبت نام اینگونه نشان می دهد که در آغار سال تحصیلی جدید با افزایش جمعیت دانش آموزان روبرو خواهیم شد.

این مقام مسئول اولویت ها و چالش های قطب شهید شوشتری را با یکدیگر مرتبط دانست و اظهار کرد: کمبود نیروی انسانی از جمله مهم ترین چالش هاست که در مراکز قطب ها خیلی شدید تر رویت می شود به طوری که در نیشابور  با کبود بالغ بر هزار و 500 نیروی انسانی رو به رو هستیم.

کلیدری با تاکید بر لزوم توجه ویژه به تجهیز هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش افزود: علی رغم تمام کارهای بزرگی که توسط خیرین انجام شده است به دلیل تخریب و بازسازی و عدم اضافه شدن فضای جدید، مشکل تراکم کلاس ها  حل نشده و افرایش جمعیت و سرانه پایین فضای آموزشی و کلاس های غیر استاندارد، نیشابور را جزء شهرستان های لازم التوجه قرار می دهد.

به اشتراک بگذارید :