13 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ۱۰:۳۰:۲۶
کد مطلب:  1636896
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان البرز:
واکسیانسیون فرهنگیان البرزی از عید غدیر آغاز می شود

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان البرز گفت: واکسیانسیون معلمان دولتی، غیردولتی و کارکنان اداری آموزش و پرورش استان از عید غدیر آغاز می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان البرز، فرشید علیزاده معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان البرز در حاشیه سی و پنجمین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور با اعلام این خبر به ما گفت: با پیگیری‌های وزارت آموزش و پرورش در آستانه سال تحصیلی جدید برای دایر کردن کلاس‌های حضوری، و به منظور ایجاد ایمنی بین فرهنگیان و معلمان بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا مقرر شد طرح واکسیناسیون فرهنگیان در اولویت قرار گیرد.
وی افزود: باتوجه به اینکه سیاست آموزش و پرورش بر بازگشایی مدارس است، واکسیناسیون معلمان از نگرانی های خانواده‌ها برای شیوع کرونا می کاهد.
علیزاده با بیا اینکه به دلیل ازدحام جمعیت در پایگاه‌های واکسیناسیون وزارت بهداشت و درمان و دانشگاه علوم پزشکی، تصمیم بر آن شد که واکسیناسیون فرهنگیان به صورت اختصاصی در پایگاه‌های مجزایی که در نظر گرفته شده، انجام شود اظهار داشت: آموزش و پرورش استان 7 مرکز تجمیعی واکسیناسیون فرهنگیان را در شهرستان های کرج، فردیس، نظرآباد، ساوجبلاغ و طالقان راه اندازی کرده است تا این امر با سرعت صورت پذیرد.
معاون مدیرکل آموزش و پرورش استان بیان داشت: بر اساس اعلام مرکز بهداشت شهرستان اشتهارد، واکسیناسیون فرهنگیان در مرکز تجمیعی این شهرستان انجام خواهد شد.
علیزاده اضافه کرد: این پایگاه‌ها از نیروهای دانشگاه علوم پزشکی و مرکز بهداشت و آموزش و پرورش شامل افرادی که رشته‌های مرتبط مانند پرستاری، مامایی و بهداشت عمومی دارند و در آموزش و پرورش فعالیت می‌کنند، استفاده شده است و دانشگاه علوم پزشکی و مرکز بهداشت نیز در خصوص آموزش این نیروها همکاری داشته است.
وی در پایان یادآور شد: در این طرح که از روز پنجشنبه هفتم مردادماه مصادف با عید سعید غدیر آغاز می شود تمامی فرهنگیان استان اعم از معلمان مدارس دولتی، همکاران فرهنگی مدارس غیر دولتی و کارکنان اداری واکسینه خواهند شد.

 

به اشتراک بگذارید :