9 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ۱۰:۲۵:۱۲
کد مطلب:  1636874
رئیس آموزش و پرورش خاش عنوان کرد:
ضرورت بروزرسانی عناصر برنامه درسی در زیست بوم جدید

محمد نور هاشمزهی گفت: لازم است با توجه به زیست بوم جدید و تغییرات به وجود آمده، عناصر برنامه درسی در نظام آموزشی به روز رسانی و مطابق با سیستم جدید به فعالیت ادامه دهد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان، هاشمزهی در حاشیه سی و پنجمین اجلاس سراسری مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور در خصوص پروژه مهر و بازگشایی حضوری مدارس اظهار کرد: پروژه مهر یکی از بهترین برنامه‌ها قبل از بازگشایی مدارس است، اما اجرای دقیق آن نیازمند حمایت و همراهی سایر نهادها و ارگان‌هاست.

وی بر اهمیت فعالیت واقعی کمیته‌ های پروژه مهر تاکید کرد و گفت: تشکیل کمیته نباید فقط بر روی کاغذ باشد بلکه هر کمیته باید به نحو احسن کار خود را انجام دهد.

هاشمزهی تصریح کرد: در اجرای پروژه مهر باید از ظرفیت دیگر دستگاه های خارج از آموزش و پرورش استفاده شود و نیاز است که فرمانداران به عنوان رئیس شورای آموزش و پرورش برای اجرای این پروژه وارد عمل شوند و در کنار آموزش و پرورش قرار گیرند.

رئیس آموزش و پرورش خاش ادامه داد: بازگشایی حضوری مدارس نیازمند واکسیناسیون همکاران فرهنگی قبل از سال تحصیلی است هر چند با توجه به غیرقابل پیش بینی بودن شرایط، مدیران مدارس باید تلاش کنند و آمادگی برنامه‌ریزی لازم برای هر سه سناریوی فعالیت مدارس را داشته باشند.

هاشمزهی گفت: پیشنهاد می شود با توجه به زیست بوم جدید و تغییرات به وجود آمده عناصر برنامه درسی در نظام آموزشی به روز رسانی شود و مطابق با سیستم جدید به فعالیت ادامه دهد.

رئیس آموزش و پرورش خاش تصریح کرد: به روزرسانی سخت‌افزاری و نرم‌افزاری و توجه به نقش های جدید، تولید محتوای الکترونیکی، آموزش‌های مستمر و ضمن خدمت معلمان، آموزش سواد دیجیتالی به دانش آموزان و اولیای آنها، فرهنگ‌سازی استفاده از فضای مجازی مخصوصا در مقطع ابتدایی، انطباق با شکل و چهره جدید ارائه آموزش و پیگیری‌های لازم جهت اصلاح زیرساخت‌ها اینترنتی در روستاها و تهیه تبلت‌های دانش‌آموزی از مهمترین اقداماتی است که در پروژه مهر باید پیگیری شود.

به اشتراک بگذارید :