12 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ۱۰:۱۸:۰۴
کد مطلب:  1636836
رئیس اداره آموزش و پرورش چابکسر:
مهم ترین چالش آموزش و پرورش، آموزش غیرحضوری است

رئیس اداره آموزش و پرورش چابکسر گفت : اهداف آموزش و پرورش فقط با حضور دانش آموزان در مدارس و دریافت خدمات آموزشی و تربیتی و ورزشی محقق می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی ادره کل آموزش و پرورش استان گیلان رضا محمد جانی با اشاره به شرایط زیست بوم جدید دوران کرونایی اظهار داشت : بی شک هیچ پیام رسانیو شیوه ای جایگزین آموزش حضوری دانش آموزان نیست و ضروری است در صورت ادامه شرایط حاضر دروس تخصصی به شیوه حضوری و دروس عمومی به شکل برخط برگزار شود .

وی افزود: به کارگیری نیروهای خلاق در رشته های تخصصی و برقراری نظام رتبه بندی براساس کارایی معلمان می تواند در جهت توانمندسازی و ایجاد انگیزه آنان تاثیرگذاری باشد .

رئیس اداره آموزش و پرورش چابکسر با تأکید بر عدالت آموزشی در ارائه خدمات فرهنگی و آموزشی به دانش آموزان اظهار داشت : عدم وجود رشته های شاخه کاردانش و کمبود مربیان تخصصی از مهم ترین مشکلات آموزشی منطقه چابکسر به شمار می رود.

محمدجانی با تأکید بر ضرورت صیانت از دانش آموزان و خانواده ها در برابر فضای مجازی اظهار داشت : استفاده از اینترنت سبز، بهره گیری از تبلت آموزشی برای دانش آموزان، تبیین خطرات فضای مجازی از طریق برگزاری کلاس های آموزش خانواده، از راهکارهای مقابله با تبعات ناشی از استفاده غیراصولی از فضای مجازی است .

به اشتراک بگذارید :