11 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ۱۱:۰۵:۰۰
کد مطلب:  1636808
مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2 زنجان  در اجلاس سراسری روسای ادارات آموزش و پرورش کشور:
جامعه فهمیده است که هیچ بدیلی برای معلم و مدرسه وجود ندارد

سی و پنجمین اجلاس سراسری مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور به منظور ایجاد همگرایی، هم‌افزایی، هم‌صدایی و ایجاد وحدت در اداره مدرسه، به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، مجید دویرانی مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2 زنجان  به عنوان یکی از نمایندگان مدیران و روسای  سراسر کشور در خصوص «پروژه‌ی مهر، مدیریت و راهبری فعالیت‌های مرتبط با بازگشایی مدارس»  گفت :  در شرایطی به استقبال بهار تعلیم و تربیت می‌رویم که ویروس کرونا همچنان بر نظام تعلیم و تربیت سایه افکنده و در عین حال جامعه فهمیده است که هیچ بدیلی برای معلم و مدرسه وجود ندارد .

دویرانی در ادامه افزود : یکی از تجربیات، انعطاف پذیری و آزادی عمل شورای مدرسه است، باید توجه داشت که پیچیدن یک نسخه‌ی واحد برای بیش از 105 هزار مدرسه در این کشور پهناور، اگر چه ممکن است ولی مطلوب نیست .

وی همچنین تصریح کرد : بازگشایی مدارس به صورت حضوری را به یک گفتمان ملی تبدیل کنیم و جایگاه رفیع معلم و مدرسه، پیشگیری از آسیب های اجتماعی، اجرای سند تحول و تربیت تمام ساحتی را به عنوان اجزای این گفتمان بیش از پیش به جامعه منعکس کنیم .

دویرانی ضمن برشمردن نکاتی در خصوص بازگشایی حضوری مدارس ابراز داشت : پروژه‌ی مهر با تمام لوازم و ملحقات آن، در دستور کار شورای آموزش و پرورش استان ها و شهرستان ها قرار گیرد تا از ظرفیت نهادهای خارج از آموزش و پرورش استفاده گردد .

مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2 زنجان در پایان سخنان خود اظهار داشت : بدون تردید «شاد» یکی از ابتکارات و افتخارات آموزش و پرورش است و لزوم ارتقاء آن به یک اپلیکیشن تعاملی احساس می‌شود، لذا پیشنهاد می‌شود تا آن زمان، مدارس اجازه‌ی استفاده از نرم افزارهای تعاملی را در کنار شاد داشته باشند.

به اشتراک بگذارید :