9 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ۱۰:۰۲:۲۶
کد مطلب:  1636746
در حاشیه سی و پنجمین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش :
گزارش اقدامات و چالشهای ناحیه 2 بهارستان

سرپرست آموزش و پرورش ناحیه 2 بهارستان روز چهارشنبه 6 مرداد 1400 در حاشیه سی و پنجمین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور، گزارشی از عملکرد و اولویت های این مدیریت را تشریح کرد.

به گزارش  اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران  داریوش عبدی مقدم ثمرین سرپرست آموزش و پرورش ناحیه 2 بهارستان، در راستای سیاست ها و برنامه های اجرایی آموزش و پرورش از نگاه  این مدیریت ، کمبود نیروی انسانی و فضای آموزشی را از مهمترین مشکلات و چالش های اجرایی پیش روی منطقه دانست.

داریوش عبدی با تشریح این خبر افزود : مهم ترین چالش آموزش و پرورش ناحیه 2 بهارستان،کمبود سرانه های آموزشی و به تبع آن کمبود اعتبارات لازم برای ساخت مدارس جدید است که با توجه به موج مهاجرت ، ناگزیر به ساخت سالانه حداقل ۴ مدرسه ۱۵کلاسه هستیم که عدم امکان این امر مشکلات زیادی را در سال های آینده به همراه خواهد داشت . عبدی در ادامه افزود : چالش دیگر این مدیریت کمبود نیروی انسانی در رسته آموزشی و خدماتی است که امیدواریم با رصد دقیق و برنامه ریزی های وزارتی و استانی این کمبود نیز حل شود .

بنا بر این گزارش این مقام مسئول  همچنین تصریح کرد : سرمایه های اصلی این مدیریت در واقع نیروهای انسانی آن هستند که با مشکلات خاص گریبان گیر منطقه همیشه و با تمام توان مجاهدانه خود در کنار دانش آموزان منطقه بوده اند و مصداق این کلام پویش اهدای گوشی هوشمند توسط فرهنگیان منطقه بود که به لطف خدا و همت فرهنگیان ، بیش از 350 دستگاه گوشی و تبلت هوشمند به دانش آموزان نیازمند منطقه توسط این عزیزان اهدا شد که همین امر مورد توجه رسانه ها قرار گرفت .

سرپرست آموزش و پرورش ناحیه 2 بهارستان همچنین تامین بودجه سرویس ایاب و ذهاب فرهنگیان در این مدیریت را از دیگر مشکلات منطقه برشمرد و در این باره گفت : با توجه به غیر بومی بودن غالب نیروهای انسانی این مدیریت همه ساله مشکل ایاب و ذهاب و تامین بودجه در منطقه وجود داشته که امیدواریم با در نظر گرفتن ردیف بودجه برای این  موضوع در آینده  ، از مشکلات مطروحه کاسته شود

این مقام در خصوص اجلاس روسا ی آموزش و پرورش کشور توضیح داد:این اجلاس می تواند راه گشای مشکلات موجود برای برنامه ریزی مناسب به منظور ارتقا کیفیت آموزش و حصول به عدالت آموزشی باشد .

به اشتراک بگذارید :