8 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ۱۱:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1636568
سی و پنجمین اجلاس روسا و مدیران آموزش و پرورش سراسر کشور؛
مدیر آموزش و پرورش خداآفرین: نگاه مصرفی به آموزش و پرورش باید از بین برود

مدیر آموزش و پرورش خداآفرین خواستار تغییر دیدگاه و نگاه مصرفی به آموزش و پرورش در جامعه شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از خداآفرین، مهدی مهرپویا در حاشیه این اجلاس اشاره کرد: یکی از مهم ترین مشکلات در سیستم جاری آموزش و پرورش عدم آموزش مهارت های زندگی به دانش آموزان است و از جمله مشکلات و چالش های آموزشی و پرورشی محدود بودن منابع مالی، نبود اعتبارات کافی در زمینه عمرانی، آموزشی، پرورشی و بهداشتی، به روز نبودن امکانات و عدم دسترسی دانش آموزان به تکنولوژی آموزشی به روز، نبود زیر ساخت ها و همچنین کمبود نیروهای متخصص و با تجربه و خروج نیروهای متخصص و حرفه ای از مناطق کم برخوردار است.

 در ادامه وی از مهم ترین اقدامات برای سال جدید اجرای پروژه مهر و سازماندهی نیروهای متخصص در رشته های مرتبط و مهیا ساختن زمینه برای استعداد یابی دانش آموزان، شناسایی زمینه های بروز و زایش آسیب های اجتماعی، به حداقل رساندن بازمانده از تحصیل و نیز تبدیل محیط مدرسه به فضایی مفرح و پر تحرک و پر نشاط برای دانش آموزان و نیز در سال تحصیلی جدید هیچ کلاسی بدون معلم نخواهد ماند برشمرد.

وی از شاخص های کسب شده آموزش و پرورش خداآفرین در سال گذشته را سازماندهی نیروهای متخصص در رشته های مرتبط- تاسیس مجمع خیرین مدرسه ساز- رسیدگی به وضعیت فیزیکی و بهداشتی مدارس- کسب رتبه برتر استانی در فرایند اجرای طرح کوچ- سفیران سلامت- اقدام پژوهی- جشنواره الگوهای برتر تدریس- مسابقات فرهنگی و هنری- برنامه های هفته بهداشت و روان- روش تدریس احکام- جذب  نهضت سوادآموزی... اشاره نمود.

مهرپویا در پاسخ به این پرسش که  اگر آموزش و پرورش بصورت غیر متمرکز اداره شود چه برنامه درسی برای بوم منطقه مناسب است، به فراهم نمودن زیر ساخت های آموزشی و تجهیز مناطق محروم به تکنولوژی به روز  و تدوین کتاب هایی به عنوان هنر و مهارت های زندگی که در آن مهارت های کاربردی و مهم زندگی اجتماعی از قبیل مهارت های ارتباطی – ارتباط با همسالان- خانواده- کنترل خشم- تصمیم گیری- مقابله با مشکلات آموزش داده شود، اشاره نمود.

وی در پایان اجرا نمودن طرح هایی برای پیوند خانه و مدرسه و فراهم نمودن زمینه حضور اساتید و نخبگان در مناطق کم برخوردار و بالا بردن سطح آگاهی و اطلاعات کارکنان و اولیای دانش آموزان و اجرای پیمان همکاری و همیاری با مناطق استان عنوان کرد.

کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :