10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ۱۰:۲۰:۰۰
کد مطلب:  1636484
سی و پنجمین اجلاس روسا و مدیران آموزش و پرورش سراسر کشور؛
مدیر آموزش و پرورش ملکان: اعتمادسازی لازمه پیشرفت و سرلوحه کار ما در دستگاه تعلیم و تربیت است

مدیر آموزش و پرورش منطقه ملکان از آذربایجان شرقی اعتمادسازی را لازمه پیشرفت و سرلوحه کار موفق در دستگاه تعلیم و تربیت دانست.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از ملکان؛ حمید نیکجو در حاشیه سی و پنجمین اجلاس روسا و مدیران دستگاه تعلیم و تربیت کشور گفت: منابع انسانی در سطح ملی و منطقه یکی از حوزه‌های پردغدغه و شرط اصلی تحقق سند تحول بنیادین می باشد و در منطقه ملکان نیز عدم وجود منبع درآمد پایدار از چالش های پیش رو درشرایط اقتصادی کنونی می باشد که طراحی و اجرای پروژه های درآمدزا و پایدار در سالهای آینده راهگشای این امر خواهد بود.

مدیر آموزش و پرورش ملکان به اقدامات صورت گرفته در سالتحصیلی جدید اشاره کرد و افزود: افتتاح کلاسهای درس جدید جهت رفع کمبود فضاهای آموزشی در منطقه، تعمیرات و بهسازی آبخوری ها و سرویس های بهداشتی مدارس، برنامه ریزی برای پوشش کامل تحصیلی دانش آموزان در وضعیت های احتمالی سه گانه، حضور کامل معلمان و دانش آموزان در شبکه شاد و ضدعفونی فضاهای آموزشی، تشکیل ستاد پروژه مهر و پیگیری اجرای مصوبات آن از اهم اقدامات است.

نیکجو رشد توأمان در تمامی ابعاد آموزش و پرورش را لازم دانست و عنوان کرد: آموزش و پرورش منطقه ملکان علاوه بر اینکه در جذب مشارکتهای مردمی و مدرسه سازی رتبه اول کشوری را داراست، در هوشمندسازی، قبولین المپیادهای علمی، افزایش پوشش تحصیلی، رتبه های زیر 1000 در کنکور سراسری و جشنواره علمی-عملی هنرستانها نیز دارای رتبه های برتر و رشد قابل توجهی بوده است.

وی خصوص نحوه تعامل مدیران آموزش و پرورش منطقه با فرهنگیان گفت: به فرهنگیان و نظرات و پیشنهادات آن‌ها ارزش‌گذاری شده و ارتباط صادقانه و به دور از سیاست زدگی توأم با حفظ حرمت و کرامت با همکاران ایجاد گردیده است و با برقراری ارتباط دوطرفه و حذف فاصله احتمالی بین مدارس و اداره و رعایت عدالت در سازمان‌دهی و دلجویی و پیگیری در مشکلات پیش‌آمده و مصائب و تبریک شادی‌ها و رسیدگی به مشکلاتشان و تلاش در جهت حل آن‌ها ازجمله موارد مهم بوده است.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه اداره کردن امورات آموزش و پرورش به صورت غیرمتمرکز باید  با تکیه بر فرهنگ بومی منطقه باشد یادآور شد: توجه به عادات و رفتارها و نیازهای شغلی منطقه توأم با استفاده از ظرفیت‌های موجود برای برنامه درسی بومی سازی شده لازم بوده و طی برنامه‌ای مدون بر حجم مهارت‌های عملی در رشته هایی مانند کشاورزی، زراعت، تعمیر ماشین آلات کشاورزی و ... در کنار دروس نظری توجه بیشتری صورت خواهد گرفت.

نیکجو همچنین اعتمادسازی را لازمه تبدیل شدن به گفتگوی اجتماعی عنوان کرد و افزود: اعتمادسازی لازمه پیشرفت و سرلوحه کار ما در دستگاه تعلیم و تربیت است این می تواند در دو بعد فردی و سازمانی باشد که از طریق عمل گرایی و احترام به مخاطب و گروه هدف در حوزه های مختلف کاری حاصل می شود.

کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :