9 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ۰۸:۵۰:۳۳
کد مطلب:  1636406
رئیس آموزش و پرورش زهک:
آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کارودانش در زیست بوم جدید باید به اولویت تبدیل شود

غلامرضا گنجعلی گفت: با توجه به تعطیلی هنرستان‌ها و کارگاه‌های مهارتی مدارس در سال تحصیلی گذشته، آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کارودانش در زیست بوم و سال تحصیلی جدید باید به یکی از اولویت‌های آموزشی تبدیل شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان، گنجعلی در حاشیه سی و پنجمین اجلاس سراسری مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور اظهار کرد: پس از شیوع ویروس کرونا تاکنون تغییرات مهمی در اخلاق، رفتار و حتی سبک زندگی مردم به وجود آمده است که در واقع همه حوزه‌های زندگی از اقتصاد و کسب و کار گرفته تا آموزش و تعلیم و تربیت را تحت تاثیر قرار داده است.

وی با بیان اینکه شیوه زندگی در دوران پسا کرونا هم تهدیدها و هم فرصت هایی را در زندگی بشر ایجاد کرد، افزود: هرچند کرونا اخیراً باعث تعطیلی مدارس و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کارودانش شد اما از سوی دیگر می‌توان گفت همین تعطیلی ناگزیر دریچه‌های نوین بسیاری را برای حوزه این نوع از آموزش ها ایجاد کرده است.

گنجعلی تصریح کرد: با توجه به راهکارهایی که برای ایجاد ارتباط مجازی مناسب بین هنرجویان با هنر آموزان و بهره‌گیری از ظرفیت پیام رسان های داخلی و همچنین با استفاده از توان و تجربه هنرآموزان و همکاری صدا و سیما و نیز استفاده از بستر شبکه شاد برای آموزش مباحث عملی و کارگاهی هنرستانها انجام شد اما این بستر نتوانست به طور کامل نیازهای آموزش عملی هنرجویان هنرستان ها را مرتفع کند زیرا اعتقاد داریم هیچ نوع آموزشی نمی‌تواند جایگزین آموزش های حضوری و عملی هنرجویان شود.

رییس آموزش و پرورش زهک ادامه داد: در واقع این هنرجویان باید به صورت مستقیم درگیر آموزش عملی باشند تا یادگیری صورت پذیرد.

گنجعلی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه دغدغه هر دولتی مبحث اشتغال و کارآفرینی و ایجاد بستر لازم برای آموزش‌های مهارتی کوتاه‌مدت و بلندمدت توسط دستگاه‌های متولی مهارت است لذا ضرورت دارد تا در آموزش و پرورش تمام ظرفیت لازم برای آموزشهای مهارتی فراهم گردد.

به اشتراک بگذارید :