9 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ۰۸:۵۴:۵۶
کد مطلب:  1636376
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان البرز:
پروژه مهر با رویکردی متفاوت نسبت به گذشته در آموزش و پرورش استان پیگیری می شود

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان البرز گفت: با توجه به شرایط خاص متاثر از همه گیری ویروس کرونا، پروژه مهر با رویکردی متفاوت نسبت به گذشته در آموزش و پرورش استان پیگیری می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان البرز، مهریار کرمی معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان البرز و دبیر پروژه مهر استان در حاشیه سی و پنجمین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور به ما گفت: اجرای پروژه مهر به‌عنوان اصلی‌ترین فعالیت آموزش‌وپرورش در آماده‌سازی مدارس برای سال تحصیلی جدید در ادارات آموزش‌ و پرورش نواحی و مناطق، متفاوت از سنوات گذشته و با رویکردی جدید در حال اجرا می‌باشد.
کرمی اظهار داشت: بر اساس ضرورت و با توجه به وضعیت موجود در همه‌گیری بیماری کرونا، ضرورت حفظ سلامت جامعه فرهنگیان و دانش‌آموزان و توجه به زیست‌بوم جدید آموزشی، پروژه مهر با محوریت، توجه ویژه و تدابیر لازم برای حفظ سلامت دانش‌آموزان و معلمان در حال اجرا می‌باشد .
دبیر پروژه مهر استان البرز اعلام کرد: بر همین اساس کمیته‌های بهداشت و سلامت، و آموزش مجازی در ذیل فعالیت‌های پروژه مهر از سطح مدرسه تا استان تشکیل‌ شده‌است و عمده فعالیت آن‌ها تمهید لازم برای شروع  ایمن و به موقع کلاس‌ها و توانمندساز نمودن فرهنگیان برای ادامه آموزش ها در فضای مجازی می‌باشد .
وی در ادامه گفت: با توجه به راهبرد استان و تاکید مدیرکل آموزش و پرورش مبنی ‌بر بازگشایی این‌که هیچ کلاسی نباید در شروع سال تحصیلی بدون دبیر باشد، ساماندهی و سازماندهی نیروی انسانی به‌صورت مستمر در اولویت و دستورکار استان می‌باشد و برای آمادگی بیشتر مانور ساماندهی نیروی انسانی در مرداد ماه در تمامی نواحی و مناطق اجرا خواهد شد.
معاون آموزش متوسطه استان در پایان اعلام کرد: برای تامین قسمتی از نیازهای هنرستان‌ها در چندین نوبت تجهیزات آموزشی- کارگاهی تهیه‌شده که قبل‌از شروع سال تحصیلی به مدارس ارسال خواهد شد.
گفتنی است برنامه‌ریزی برای اجرای بهتر پروژه مهر ۱۴۰۰ از بهمن‌ماه سال گذشته در سطح استان و مناطق آغاز گردیده و با ۹ کمیته فعال در سطوح استانی تا سطح مدرسه درحال فعالیت برای شروع مطلوب سال تحصیلی و در راستای سیاست‌های کلان آموزش‌وپرورش می‌باشد.

 

به اشتراک بگذارید :