28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۱ ۰۹:۱۱:۵۳
کد مطلب:  58rFhVD8
مدیر آموزش وپرورش شهریارخبرداد:
حضور نماینده کمیساریای عالی پناهندگان افاغنه در شهریار

مدیر آموزش وپرورش شهریار از حضور نماینده کمیساریای عالی پناهندگان از کشور دانمارک در شهریار خبرداد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش شهرستان های استان تهران ،علی ذبیحی مدیر آموزش وپرورش شهریاردر نشستی که اعضای شورای معاونین این اداره نیز حضور داشتند ضمن تاکید بر  وجود همکاری و تعامل بین ا ن جی اوها  و گروه های حمایت کننده از پناهندگان وجود این گروه ها را  عاملی  در جهت رسیدن به اهداف آموزشی عنوان کرد .

در ادامه این نشست نماینده و هماهنگ کننده انجمن پناهندگان افاغنه از کشور دانمارک ضمن قدردانی از میزبانی آموزش و پرورش گفت :با توجه به میزبانی بسیار عالی که صورت گرفت ،تحت تاثیر این میزبانی قرارگرفته ام .

وی درادامه بااشاره به وجود تعداد زیادی از پناهندگان افغانی دراین شهرستان تاکید کرد :وجود تعداد زیادی از پناهندگان منجر شده است که بارزیادی بردوش آموزش و پرورش قرارداشته باشد .

این مسئول بابیان این موضوع که براساس نیازی که وجود دارد واردعرصه شده تا بار را از دوش آموزش و پرورش بردارد اظهارداشت :براساس تحقیقات انجام شده به این نتیجه رسیدیم که نیاز مبرم آموزش وپرورش در ایجاد فضای آموزشی است .

نماینده کمیساریای عالی در امور پناهندگان افغانی در پایان خاطرنشان کرد : برنامه های آموزشی این ان جی او در سه محور تجهیز ،نوسازی و توزیع اقلام آموزشی به پناهندگان انجام می گیرد.

شایان ذکر است :در پایان این نشست مقررشد یکی از مدارس پرجمعیت از نظر وجود اتباع افاغنه با هزینه این گروه توسعه پیداکند .

 

به اشتراک بگذارید :