17 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ۰۸:۲۹:۵۶
کد مطلب:  1636220
رئیس آموزش و پرورش لاشار:
ضرورت استمرار اجرای طرح کوچ (کنترل وزن و چاقی) در سال تحصیلی جدید

عبدالباسط بلوچ لاشاری با بیان اینکه چاقی و اضافه وزن دروازه ورود به بیماریهای غیر واگیر است، استمرار اجرای طرح کنترل وزن و چاقی دانش آموزان را در سال تحصیلی جدید از ضروریات زیست بوم جدید دانست.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان، بلوچ لاشاری در حاشیه سی و پنجمین اجلاس سراسری مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور اظهار کرد: چاقی و اضافه وزن دروازه ورودبه بیماریهای غیر واگیر است.

وی ادامه داد: کم تحرکی، سبک زندگی ناسالم و تغذیه نامناسب، کمبود میزان آگاهی از تبعات ناگوار این موارد موجب بروز بیماریهای زمینه‌ای در میان نسل نوجوان و جوان جامعه می‌شود.

بلوچ لاشاری افزود: شاخص نسبت وزن به قد که در پروژه کوچ دنبال می‌شود نشان می‌دهد که فرد دارای کمبود یا اضافه وزن و یا داشتن شرایط طبیعی است.

وی تصریح کرد: پروژه کوچ مواردی جامع شامل غربالگری، مشاوره، سنجش ثانویه، تحلیل و مقایسه نتایج اولیه و ثانویه و برنامه ریزی در راستای مواجه با مشکلات را در بر می گیرد.

رییس آموزش و پرورش لاشار ادامه داد: پروژه کوچ ترویج سبک زندگی فعال و سالم و ارتقای سطح آگاهی کلیه ذی نفعان به ویژه مدیران، معلمان، دانش آموزان و والدین به عنوان جامعه هدف را فراهم می‌کند.

بلوچ لاشاری خاطر نشان کرد: در اجرای پروژه کوچ در سال گذشته شاهد نقش فعال و پررنگ همه اعضای نمودار تشکیلاتی شامل ستاد عالی، ستاد استانی در قالب شورای آموزش و پرورش استان و ستاد شهرستان و منطقه در چارچوب شورای آموزش و پرورش شهرستان و ستاد مدرسه به ریاست مدیر و دبیری مراقب سلامت، معاون پرورشی و تربیت بدنی بودیم.

به اشتراک بگذارید :