15 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ۰۸:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1636068
مدیرکل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی در سی و پنجمین اجلاس مدیران و رؤسای آموزش و پرورش کشور:
پوشش برنامه نماد در مناطق و مدارس در معرض خطر مورد توجه قرار گیرد

مدیرکل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی در سی و پنجمین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور تاکید کرد: پوشش برنامه نماد در مناطق و مدارس در معرض خطر مورد توجه قرار گیرد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، مسعود شکوهی در سی و پنجمین اجلاس سراسری مدیران و رؤسای آموزش و پرورش که در اردوگاه فرهنگی تربیتی شهید باهنر تهران با حضور وزیر،  معاونان و مدیران حوزه ستادی و همچنین مدیران کل آموزش و پرورش استان ها و رؤسای بیش از ۷۲۶ منطقه آموزش و پرورش و شورای معاونان ادارات کل استان ها به صورت مجازی و در بستر شاد ، در حال برگزاری است، در میزگردی پیرامون «موضوع امنیت روانی دانش‌آموزان و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی» درباره توصیه های مهم اجرایی اظهار کرد: اهم موارد برنامه ملی نماد اهتمام جدی و وحدت رویه در اجرای مطلوب برنامه در سطح مدرسه، منطقه و استان مطابق دستورالعمل ایجاد شود؛ افزایش نرخ پوشش برنامه ملی نماد در تمامی مناطق و مدارس استان با تاکید ویژه بر مناطق و مدارس در معرض خطر مورد توجه قرار گیرد.

شکوهی درباره خط ملی نماد خاطر نشان کرد: نظارت دقیق و مستمر بر نحوه ارائه خدمات و پاسخگویی بر خط انجام شود، جذب و آموزش و نگهداشت نیروی متخصص مورد توجه قرار بگیرد و جلسات کمیته تیم فوریت های روانی_اجتماعی در سطح استان، منطقه به شکل مستمر و منظم برگزار شود.

مدیر کل امور تربیتی، مشاوره و مراقب های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش گفت:  در برابر آسیب های اجتماعی، مداخله موثر  بهنگام در اولویت امور قرار دارد.

شکوهی ادامه داد: جلب مشارکت درون و برون بخشی در برنامه ملی نماد اجرای دقیق آزمون های مشاوره و غربالگری در طرح یاریگران مورد توجه قرار گرفته است.

وی افزود: حداقل یک پایگاه انتخاب رشته کنکور در هر منطقه راه اندازی خواهد شد

 

به اشتراک بگذارید :