17 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ۰۷:۵۷:۵۴
کد مطلب:  1636064
اجلاس روسای آموزش و پرورش سراسر کشور / آذربایجان غربی
بازنگری اساسی در روند تالیف و تدوین کتب درسی ضروریست

سرپرست آموزش و پرورش ناحیه یک شهرستان ارومیه گفت : به منظور عملیاتی سازی مطالبه بحق مقام معظم رهبری درزمینه اموزش مهارت محور در درجه اول ضرورت دارد تا یک بازنگری اساسی در روند تالیف و تدوین کتب درسی صورت پذیرد .

«مهدی ربیعی کیا » در حاشیه سی و پنجمین اجلاس سراسری روسای آموزش و پرورش در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان اظهار داشت : می بایست دروس به گونه ای طراحی گردند که در درجه اول مهارتهای فردی و اجتماعی فرد را نشانه رفته و سعی در پرورش وتقویت این مهارتها داشته باشند .

وی افزود: مهارت آموزی یک آیتم بسیار مهم است که نباید از آن غفلت نمود.علاوه بر آن توجه به زیست بوم هر استان و منطقه در تدوین کتب درسی نیزبسیار حائز اهمیت است.

وی ادامه داد: استان آذربایجان غربی به جهت مهیا بودن شرایط کشاورزی در آن می تواند در این زمینه فعالیتهای مثمر ثمری داشته باشد هدایت دانش آموزان روستایی به سمت کشاورزی مدرن و صنعتهای کوچک زودبازده از قبیل آموزش صنایع دستی محلی استان و ... از دیگر راهکارها می تواند باشد.

ربیعی کیا اضافه کرد: ارزش‌گذاری معلومات و مهارت‌های غیررسمی روزآمد و کارآمد با شناسایی دانش آموزان فعال و مستعد در این زمینه از دیگر فعالیتها می تواند باشد .

وی اظهار کرد: در کنار بحث تغییر کتب درسی ضرورت دارد تا نگاه و نگرش معلمین نیز نسبت به موضوع تغییر نماید و این محقق نمی شود مگر در سایه جلب مشارکت معلمین در امر تدوین کتب درسی .

وی اضافه کرد: علاوه بر موارد فوق ,فراهم کردن امکانات برای اجرای طرح های ایران مهارت در متوسطه اول و طرح بوم در مقطع ابتدایی می تواند در زمینه ایجاد انگیزه خانواده ها و شناسایی استعدادهای دانش آموزان نقش مهمی را ایفا کند .

به اشتراک بگذارید :