3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۱ ۰۸:۵۶:۲۲
کد مطلب:  XPOJUq0B
مدیر آموزش و پرورش اسلامشهر در مراسم افتتاحیه طرح هجرت ۳ :
۵۰۰ دانش آموز اسلامشهری در طرح هجرت ۳ مشارکت می کنند

طرح هجرت 3 با حضور عبدالله اصغری مسئول بسیج سازندگی سپاه استان تهران، حمید نوروزی مسئول بنیاد تعاون سپاه استان تهران، ناصر عبدی آذر رییس شورای شهر اسلامشهر، مجید امیرعبدالهیان فرمانده سپاه اسلامشهر، حسن حبیبی پور مدیرآموزش و پرورش اسلامشهر و جمع دیگری از مسئولان، جهادگران و بسیجیان شهرستان اسلامشهر برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل اموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، حبیبی پور مدیر آموزش و پرورش اسلامشهر گفت: امسال در قالب طرح هجرت در مجموع در ۱۵ مدرسه عملیات بازسازی، زیباسازی، رنگ آمیزی و تعمیرات میز و نیمکت مدارس انجام خواهد شد.

وی افزود: در میان ۱۵ مدرسه شرکت داده شده در این طرح ۱۲ مدرسه در اسلامشهر و سه مدرسه دیگر در چهاردانگه حضور دارند.

در طرح هجرت 3 که به منظور غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان، کارآفرینی، تقویت حس مسئولیت‌پذیری و مشارکت‌پذیری جوانان و نوجوانان این سرزمین توسط بسیج سازندگی به اجرا در آمده است، عملیات مرمت، بازسازی، زیباسازی فضای مدارس و میز و نیمکت‌های آن با کمترین هزینه انجام می شود.

وی خاطرنشان کرد: صرفه‌جویی در هزینه‌ها، بهره‌وری بیشتر از امکانات و تجهیزات و نیروی انسانی، ترویج روحیه ایثار و جهادی در جامعه، کمک به بازسازی کشور و ایجاد روحیه تعاون و همکاری در بین نسل جوان از مهم‌ترین اهداف و ویژگی این طرح می‌توان نام برد.

مدیر اموزش و پرورش اسلامشهر ادامه داد: با عملیاتی شدن این طرح، علاوه بر انجام برنامه‌های فرهنگی، تربیتی و آموزشی و پر کردن اوقات فراغت دانش‌آموزان، به لحاظ مالی نیز برای آموزش و پرورش صرفه‌جویی به همراه خواهد داشت.

حبیبی پور  در ادامه اظهار داشت : در مجموع ۵۰۰ دانش آموز برای مشارکت در این طرح ثبت نام کرده اند و این نفرات از ساعت هشت صبح تا یک بعدازظهر در مدارس حضور خواهند داشت. در پایان این طرح نیز قرار است از سوی بسیج سازندگی سپاه ناحیه سیدالشهدا(ع) اسلامشهر اردوهایی برای شرکت کنندگان در این طرح برگزار شود.

این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: دانش آموزان شرکت کننده در این طرح بدون هیچ چشم داشت مادی در این طرح به فعالیت می پردازند و به جز هزینه بسیار جزئی که برای رفت و آمد آنها درنظر گرفته شده است مبلغ دیگری دریافت نمی کنند.

 شایان ذکر است مسئولان حاضر در برنامه افتتاحیه طرح هجرت پس از پایان مراسم برای بازدید از فرایند اجرایی این طرح در یکی از مدارس شهرستان حضور یافتند. طرح هجرت با همکاری سپاه و آموزش و پرورش شهرستان اسلامشهر برگزار خواهد شد.

 

به اشتراک بگذارید :