13 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ ۱۱:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1635580
معاون پرورشی و فرهنگی در سی و پنجمین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور؛
تشریح جزییات اورژانس اجتماعی دانش‌آموزان

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در سی و پنجمین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور، جزییات خط نماد یا اورژانس اجتماعی دانش‌آموزان را تشریح کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و  روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران، علیرضا کاظمی در سی و پنجمین اجلاس سراسری مدیران و روسای آموزش و پرورش که در اردوگاه فرهنگی تربیتی شهید باهنر تهران با حضور وزیر،  معاونان و مدیران حوزه ستادی و همچنین مدیران کل آموزش و پرورش استان ها و روسای بیش از ۷۲۶ منطقه آموزش و پرورش و شورای معاونان ادارات کل استان ها به صورت مجازی و در بستر شاد برگزار شد، اظهار کرد: خط ملی نماد یا خط ۱۵۷۰ اورژانس اجتماعی دانش‌‌آموزان، یکی از زیرساخت‌های مهم نظام مراقبت اجتماعی دانش‌آموزان است که در کنار ابزارهای دیگر در حوزه سامانه نماد به ما کمک می‌کند، مدل‌های مختلف فوریت‌های روانی و اجتماعی دانش‌آموزان را در سراسر کشور در قالب یک سیستم یکپارچه فراهم کنیم .

وی به اهداف این طرح اشاره کرد و گفت: دسترسی آسان به مراکز مشاوره، یکپارچه سازی خدمات مشاوره و به روزآوری روش‌های جدید، واکنش سریع در فوریت‌های روانی اجتماعی دانش‌آموزان از اهداف این طرح است .

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش افزود: فرایند این کار از سال ۹۸ آغاز شده و بعد از دو سال تلاش با کمک ۳۲ استان کشور و با همت و پیگیری مدیران کل استان‌ها، همکاران در اداره کل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی، زیر ساخت آن تهیه و تجهیزات موردنظر این موضوع نصب شد. همزمان نیز پیگیری کردیم تا مجوز آن از وزارت ارتباطات گرفته شود .

کاظمی در پایان با تشریح دستورالعمل اجرایی این خط از ابلاغ  بخشنامه آن  به استان‌ها خبر داد.

به اشتراک بگذارید :