13 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ ۱۹:۲۴:۴۱
کد مطلب:  1635576
مدیر آموزش و پرورش شهرستان اشتهارد:
باید جایگاه معلمان را از مجریان تصمیمات به تصمیم سازان فرآیند برنامه ریزی درسی ارتقا دهیم

مدیر آموزش و پرورش شهرستان اشتهارد گفت: باید جایگاه معلمان را از مجریان تصمیمات به تصمیم سازان فرآیند برنامه ریزی درسی ارتقا دهیم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان البرز، سید حسن شفیعی مدیر آموزش و پرورش شهرستان اشتهارد در حاشیه سی و پنجمین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور به ما گفت: نهاد تعلیم و تربیت بستر لازم را برای رشد و توسعه همه‌جانبه کشور فراهم می‌سازد و  در این خصوص منابع انسانی حیاتی‌ترین سرمایه های آن محسوب می‌شود.
شفیعی ادامه داد: توانمندسازی و ارتقا جایگاه معلم  منجر به رشد این سرمایه حیاتی آموزش و پرورش خواهد شد و نتیجه آن در کمیت و کیفیت اجرای برنامه ها و سیاست ها پدیدار می‌شود.
وی افزود: در همین راستا باید با توانمندسازی معلمان، ارتقا جایگاه و منزلت آنان و باور به اثربخشی این قشر، آن ها را از مجریان تصمیمات به تصمیم سازان فرآیند برنامه ریزی درسی ارتقا دهیم.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان اشتهارد در پایان خاطرنشان ساخت: در چند سال اخیر از ادامه تحصیل فرهنگیان حمایت نمی شود (اعطای ماموریت به تحصیل و غیره ) و اکثر فرهنگیانی که در دیگر دانشگاها پذیرفته می شوند مجبور به انتخاب بین کار و تحصیل شان می شوند. این موضوع با اهداف اساسی آموزش و پرورش منافات دارد، به نظر می رسد لازم است تا در همه زمینه های یادگیری سازمانی فرهنگیان تجدید نظر کلی انجام شود.

 

به اشتراک بگذارید :