13 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ ۱۸:۵۲:۳۳
کد مطلب:  1635552
مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو کرج و فردیس:
فردیس با پایین ترین سرانه آموزشی در کشور، نیازمند توجه مسئولان ملی است

مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو کرج و فردیس گفت: شهرستان پرجمعیت فردیس با پایین ترین سرانه آموزشی در کشور نیازمند توجه مسئولان ملی است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان البرز، ولی الله احمدی مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو کرج و شهرستان فردیس در حاشیه سی و پنجمین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور به ما گفت: سرانه دانش آموزی استاندارد کشور ۸.۳۹ متر مربع به ازای هر دانش اموز است اما در فردیس  1.8 مترمربع می باشد.
وی با بیان اینکه شهرستان فردیس حدود ۹۰ هزار دانش آموز در دوره های مختلف تحصیلی دارد توضیح داد: رشد فزاینده جمعیت فردیس به دلیل مهاجرت باعث شده تا این شهرستان با کمبود شدید سرانه آموزشی مواجه شود که حل این مشکل نیازمند توجه مسئولان ملی است.

احمدی در ادامه خاطرنشان ساخت: با سفر وزیر محترم آموزش و پرورش به استان البرز در اواخر سال گذشته و تبیین کمبودهای فضای آموزشی البرز توسط مسئولان استانی، به ویژه ناحیه دو کرج و فردیس، قرار بود هفته گذشته با سفر دکتر حاجی میرزایی به استان، تفاهم نامه همکاری بین سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور و استانداری البرز با محوریت توسعه فضاهای آموزشی منعقد شود که به دلیل تعطیلی تهران و البرز به زمان دیگری موکول شد که امیدوار هستیم این تفاهم نامه به زودی امضا و اجرایی شود.
مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو کرج و فردیس بیان داشت: آموزش و پرورش امروز، سیمای فردای کشور است پس باید مدارس را بیش از گذشته مورد تأکید و توجه خود قرار دهیم.

 

به اشتراک بگذارید :