17 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ ۱۸:۲۱:۴۴
کد مطلب:  1635500
مدیر آموزش و پرورش شهرستان ساوه:
تحقق اهداف بسته های تحولی آموزش و پرورش مستلزوم تمهید مقدمات و ایجاد زیر ساخت های لازم است

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ساوه در گفتگو با کمیته اطلاع رسانی و روابط عمومی سی و پنجمین اجلاس روسا و مدیران آموزش و پرورش در اراک گفت: تحقق اهداف بسته های تحولی آموزش و پرورش مستلزوم تمهید مقدمات و ایجاد زیر ساخت های لازم است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی، "ابراهیم فراشیانی" با بیان این مطلب افزود: بسته های تحولی در حوزه آموزش و پرورش در صورت تأمین زیر ساخت های لازم، موفقیت چشمگیری در ارتقاء کیفیت آموزش و یادگیری دارند.

وی با اشاره به تأکید اجلاس سی و پنجم بر ارتقاء کیفیت یادگیری اظهار داشت: عدم تمرکز بر حفظیات، عملیاتی کردن دروس با تاکید بر فعال کردن کارگاهها و آزمایشگاه ها و پررنگ کردن تحقیق و پژوهش در همه دروس توسط دانش آموزان از الزامات مهم در راستای ارتقا کیفیت یادگیری در بین دانش آموزان است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ساوه، با بیان اینکه نصیب برابر آموزشی از جمله محورهای برگزاری اجلاس سی و پنجم روسا و مدیران آموزش و پرورش کل کشور می باشد، تصریح کرد: به منظور دستیابی به این مهم در سطح شهرستان ساوه اقدام به تأمین فضای آموزشی مورد نیاز و نیز برگزاری کلاس های درس به صورت حضوری و غیر حضوری در مناطق کم جمعیت با مجوز ستاد مقابله با کرونا و نیز تأمین گوشی تلفن هوشمند با مشارکت خیرین برای دانش آموزان بی بضاعت نموده ایم.

فراشیانی در بخش دیگری از سخنان خود، فعال کردن پژوهشسراهای دانش آموزی، هدایت دانش آموزان به رشته های مهارت محور و فعال کردن دارالقرآن ها را مهمترین دستاوردهای آموزش و پرورش شهرستان ساوه طی سال تحصیلی گذشته عنوان کرد.

وی در پایان با اشاره به  شیوع کرونا ورود به زیست بوم جدید آموزشی و پرورشی، رویکرد آموزش مجازی را رویکری موفق در راستای استمرار و تداوم امر آموزش عنوان کرد و افزود: شبکه دانش آموزی شاد از بزرگترین دستاوردها نظام تعلیم و تربیت است و توانسته ات در عرصه آموزش مجازی بسیار کارآمد عمل کند.

یادآور می شود؛ سی‌و پنجمین اجلاس روسا و مدیران آموزش‌وپرورش سراسر کشور با شعار "نصیب برابر آموزشی، ارتقاء کیفیت یادگیری، تربیت تمام ساحتی در گام دوم انقلاب اسلامی" به‌صورت ویدئو کنفرانس از صبح امروز 5 مردادماه 1400 آغاز شد.

 

به اشتراک بگذارید :