17 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ ۱۷:۴۲:۴۷
کد مطلب:  1635438
مدیر آموزش و پرورش راسک:
ضرورت ارتقا سواد بهداشتی دانش آموزان در زیست بوم جدید

امیر میرزایی گفت: در زیست بوم جدید بالا بردن سواد بهداشتی دانش آموزان و والدین از اقدامات مهم و ضروری است که موجب تضمین سلامت دانش آموزان و معلمان خواهد شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان، میرزایی در حاشیه سی و پنجمین اجلاس سراسری مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور اظهار کرد: گنجاندن مطالب آموزشی بهداشت فردی و همچنین بهداشت محیط در کتب درسی از مهمترین نیازهای دانش آموزان در شرایط کنونی است.

مدیر آموزش و پرورش راسک ادامه داد: در حال حاضر که امکان برگزاری کلاس به صورت حضوری وجود ندارد می توان با استفاده از فضاهای باز در طبیعت با برگزاری اردوهای علمی آموزش های عملی در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی را به دانش آموزان ارائه داد.

میرزایی تصریح کرد: همچنین تولید محتوا توسط دانش آموزان در زمینه بهداشت و سلامت و انتشار آن در فضای مجازی در دسترس دانش آموزان قطعا به ماندگاری اطلاعات در ذهن دانش آموزان کمک خواهد کرد ضمن اینکه انگیزه و حس رقابت در تولید محتوا توسط دانش آموزان را به همراه خواهد داشت.

وی خاطر نشان کرد: در زمان ثبت نام مدارس و همچنین بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید می بایست بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در محیط ادارات و مدارس نظارت مستمر و جدی صورت گیرد.

مدیر آموزش و پرورش راسک افزود: باید در شرایط کنونی برای کارکنانی که پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند مشوق هایی ایجاد کرد تا از این طریق سایرین هم نسبت رعایت نکات بهداشتی ترغیب شوند.

میرزایی ادامه داد: اهدای بسته های حمایتی و بهداشتی به دانش آموزان مناطق محروم مانند حوله، مسواک و ... و نظارت مستمر بر استفاده از آن ها می تواند تا حد زیادی به ارتقای سطح بهداشت دانش آموزان کمک کند.

وی خاطر نشان کرد: در برخی مناطق نیز مساعدت اقتصادی به خانواده های نیازمند برای تامین اقلام بهداشتی مورد نیاز به بهداشت جسمی و روحی دانش آموزان کمک می کند.

میرزایی بر ترویج انجام ورزش روزانه و نرمش صبحگاهی از طریق فضای مجازی میان دانش آموزان تاکید کرد و گفت: در صورت بازگشایی مدارس به صورت حضوری نیز این مهم باید با جدیت دنبال شود.

به اشتراک بگذارید :