12 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ ۱۵:۴۷:۲۳
کد مطلب:  1635272
مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک شهرری :
 تلاش برای تامین ردیف بودجه سرویس همکاران در مدارس / راهکار اجرایی شدن 5 درصد عوارض شهرداری ها

محسن نوروزیان در حاشیه سی وپنجمین اجلاس روسا ومدیران مناطق آموزش وپرورش سراسرکشور به چالش های ناحیه و فرهنگیان کشور اشاره کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل شهرستان های  استان تهران در پنجمین روز از مرداد 1400، محسن نوروزیان مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک شهرری  در حاشیه سی وپنجمین اجلاس روسا ومدیران مناطق آموزش وپرورش سراسرکشورضمن تبریک عید بزرگ غدیر خم گفت: یکی از بزرگترین چالش های ۵ سال آینده ما کمبود شدید نیروی انسانی است.

وی ضمن اشاره به بالاترین میانگین سنی نیرو های آموزش و پرورش ناحیه یک شهرری دربین 21 منطقه شهرستانهای استان تهران افزود:  ناحیه یک شهرری از نظر  محدوده سنی پیرترین ناحیه در بین شهرستان های استان تهران است و ما از سال ۹۴  وارد شیب تند بازنشستگی شده ایم ودر ادامه از سال 1400، سالیانه ۱۱ درصد پرسنل فقط از طریق بازنشستگی از بدنه آموزش و پرورش جدا می شوند.

محسن نوروزیان در ادامه عنوان کرد: آمارها نشان می‌دهد که تا سال ۱۴۰۴ تقریبا ۵۰ درصد نیروی انسانی آموزشی موجود در سال‌های میانه دهه پیش رو کاهش  خواهد یافت واین از بزرگ‌ترین چالش‌های سالهای آتی است.

 مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک شهرری به دومین مورد چالش ها که حق سرویس ایاب ذهاب همکاران است اشاره کرد و اظهارداشت : با توجه به اینکه تبصره ۲ و ۳ ماده ۱۱ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ رسما اعلام کرده که "ادارات دولتی، ارگان‌های دولتی موظف به تامین وسیله ایاب و ذهاب برای پرسنل خود از منابع غیر دولتی هستند" و دولت  با توجه به این مواد ذکر شده  مکلف به تامین سرویس ایاب و ذهاب پرسنل خود هست  اما متاسفانه وقتی که به عمل میرسد به بهانه اینکه  زمان اشتغال معلمان ۲۴ ساعت و سایر پرسنل اداری ۴۴ ساعت می باشد معلمان از این گستره تامین وسیله ایاب و ذهاب خارج می شوند.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک شهرری  اظهار داشت : بزرگترین مشکل آموزش و پرورش اجرا نشدن  ماده ۳ آیین نامه اجرایی ماده 13 قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش است که این قانون به صراحت اعلام می ‌کند شهرداری‌ها مکلف هستند حداکثر تا ۵ درصد از عوارضی که از ساخت و ساز می‌گیرند را به آموزش و پرورش تزریق کنند تا در امور آموزش و پرورش هزینه گردد ولی متاسفانه  برای این موضوع سازوکار مشخص وجود ندارد. تلاش می  شود با ایجاد راهکار مناسب از این حق قانونی بهره گرفته تا بخشی  از مشکلات برطرف  گردد.

نوروزی آسیب  شناسی  برنامه های سال  گذشته و ترمیم آن با توجه به کارنامه کلان آموزشی را از اهداف اجلاس عنوان کرد و چگونگی  دسترسی به عدالت آموزشی  را از مباحث مطرح شده دراین اجلاس عنوان کرد.

به اشتراک بگذارید :