12 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ۱۰:۳۵:۰۰
کد مطلب:  1635204
مدیر آموزش و پرورش ماهنشان  در حاشیه اجلاس سراسری روسای ادارات آموزش و پرورش کشور:
همه ی دانش آموزان به یک اندازه از منابع و داده های آموزشی استفاده کنند

سی و پنجمین اجلاس سراسری مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور به منظور ایجاد همگرایی، هم‌افزایی، هم‌صدایی و ایجاد وحدت در اداره مدرسه، به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، مهدی صیادی مدیر آموزش و پرورش ماهنشان در حاشیه برگزاری سی و پنجمین اجلاس سراسری مدیران و روسای ادرات آموزش و پرورش کشور، در خصوص پایدارسازی و ساماندهی بهینه منابع انسانی گفت:اخذ نیرو باید براساس نیازسنجی باشد و نیروهای بومی با تعهد دائمی خدمت در منطقه جذب گردند , اعطای امتیازات خاص به نیروهای مناطق محروم و کم برخوردار باید در دستورکار قرار گیرد و این امتیازات خصوصا در زمینه مالی مورد توجه قرار گیرند.
وی در ادامه در خصوص تحول برنامه درسی اذعان داشت: برنامه درسی باید از متمرکز بودن به صورت کشوری خارج شده و خلاقیت و نیاز هر منطقه در نظر گرفته شود.
وی افزوذ  : چینش برنامه ملی درسی بر اساس نیاز و علاقه، کیفیت جریان یاددهی و یادگیری را ارتقا بخشیده و آموزش را عمیق تر خواهد کردو هدایت تحصیلی و انتخاب رشته باید بر اساس شناخت و علایق و با استفاده از مشاوران زبردست انجام شود و بر اساس سند تحول بنیادین پس از مصالحه دقیق و واکاوی برنامه درسی تنظیم گردد.
مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان ماهنشان در مورد الگوهای یادگیری بر اساس فناوری نوین به استفاده از سخت افزارهایی برای ضبط و تکرار و تمرین و نیز استفاده از شبکه ها برای استفاده از تدریس و آزمون های سایر مناطق برخوردار تاکید نمود.
وی در مورد توزیع عدالت آموزشی این چنین اظهارنظر کرد:باید همه ی دانش آموزان به یک اندازه از منابع و داده های آموزشی استفاده کنند و برای دانش آموزان مناطق کم برخوردار امتیازاتی در نظر گرفته شود.
همچنین برگزاری کلاس های تقویتی و کلاس های کنکور برای این دانش آموزان از الزامات تحقق عدالت آموزشی می باشد.
صیادی در خصوص پروژه مهر گفت:تشکیل و تقویت کارگروه ها باید با توجه به نیازهای هر منطقه باشدو مناطق کم برخوردار، خصوصا در بحث نیروهای متخصص توجه بیشتری می طلبند.
حضور مسئولین رده بالا در افتتاحیه پروژه مهر و آشنایی و انعکاس مشکلات منطقه و تلاش به جهت رفع آن ها نیز می‌تواند در دستور کار قرار گیرد.
وی در مورد صیانت از اولیا، دانش‌آموز و معلم  ابراز داشت  : دادن انگیزه و روحیه هم به دانش آموزان هم معلم و هم اولیا به جهت صیانت فیزیکی معنوی تاثیر بسزایی در پیشبرد این هدف خواهد داشت و از  طرفی کاهش ارائه امتیازها به معلمان، به خصوص معلمان فعال در مناطق کم برخوردار، باعث کاهش بازده معلمان شده است.
وی در پایان در خصوص امنیت و سلامت جسمی خانواده، دانش آموز و معلم چنین گفت :باید به بهداشت روانی و جسمی هر سه قشر توجه شود و با بالا بردن آگاهی همه مخاطبان در این بسامد، راه را در جهت تامین امنیت و سلامت این افراد هموارتر نمود و با برگزاری دوره ها، جلسات و کارگاه ها و گنجاندن دو واحد درسی حقوق شهروندی در مقطع متوسطه دوم می تواند اقدام مناسبی در جهت پیشبرد این هدف باشد.

به اشتراک بگذارید :