17 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ ۱۴:۱۲:۲۹
کد مطلب:  1635108
ساخت و مقاوم سازی 70 مدرسه رهاورد دولت تدبیر و امید در تالش

مدیر آموزش و پرورش شهرستان تالش گفت: در 8 سال اخیر 70 مدرسه با صرف بیش از 50 میلیارد تومان در شهرستان تالش ساخته یا مقاوم سازی شده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، سید مرتضی مختاری با اشاره به نقش مهم خیّران در جهاد مدرسه سازی اظهار داشت: در 8 سال اخیر 230 کلاس درس با صرف بیش از 50 میلیارد تومان به بهره برداری رسیده است. وی در بخش دیگری از سخنانش به برخی دستاوردهای دولت اشاره کرد و گفت: استاندارد سازی 100 درصدی سامانه گرمایشی مدارس، افزایش سرانه فضای آموزشی و اجرای رتبه بندی فرهنگیان از مهم ترین اقدامات دولت در آموزش و پرورش بوده است. مدیر آموزش و پرورش تالش با برشمردن برخی چالش ها در دوران آموزش کرونایی خاطرنشان کرد: استفاده تلفیقی از شیوه های آموزش حضوری و مجازی با حضور حداقلی دانش آموزان در مدرسه یکی از شیوه های موثر در آموزش دانش آموزان است. مختاری با تأکید بر بهره گیری از فناوری های نوین در برنامه های نظام آموزش و پرورش اظهار داشت: کاربردی شدن آموزش، محوری بودن توجه به نیاز دانش آموزان، تغییر نقش معلمان در هدایت دانش آموزان و آموزش مستمر و در لحظه، از ویژگی های آموزش و پرورش مبتنی بر فناوری های نوین است. وی با اشاره به اهمیت نیروی انسانی در توسعه پایدار اظهار داشت: به نظر بنده ، تأمین نیروی انسانی متخصص، تلاش در جهت تحقق عدالت آموزشی و اصلاح محتوای کتاب درسی و برنامه های آموزشی از فوری ترین اولویت های آموزش و پرورش در حال حاضر است.

مدیر آموزش و پرورش تالش با برشمردن برخی نقاط قوت و کمبودهای این شهرستان گفت: سخت گذر بودن مسیر دسترسی روستا ها، تعدد مدارس عشایری و کمبود وسایل نقلیه از مهم ترین مشکلات اداره آموزش و پرورش تالش و بهره مندی از نیروی های انسانی متخصص و پرتلاش از نقاط قوت آموزش و پرورش تالش است.  

به اشتراک بگذارید :