19 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ ۱۳:۵۷:۰۸
کد مطلب:  1635092
مدیر آموزش و پرورش آستارا خبر داد :
راه اندازی شبکه شاد یکی از بزرگترین دستاوردهای آموزش و پرورش در سال های اخیر است

مدیر آموزش و پرورش آستارا گفت : استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس ، راه اندازی شبکه شاد در نخستین روزهای کرونایی و توسعه مشارکت و ارتقای مدیریت آموزشگاهی از مهم ترین دستاوردهای دولت های یازدهم و دوازدهم در آموزش و پرورش است .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان : سید سجاد موسوی در حاشیه برگزاری سی و پنجمین اجلاس مدیران آموزش و پرورش کشور باتوجه به شرایط ویژه آموزش و پرورش در زیست بوم کرونایی اظهار داشت: افزایش سواد رسانه ای دانش آموزان، خانواده ها و معلمان و همچنین توانمندسازی معلمان باتوجه به شیوه های نوین یاددهی و یادگیری از مهم ترین اولویت های آموزش و پرورش است . وی با اشاره به برخی چالش های پیش رو در دوره کرونا خاطر نشان کرد : اختلال در پوشش اینترنتی در ساعت های آموزشی ، عدم حضور به موقع دانش آموزان در برنامه های درسی و هماهنگ نبودن ساعات تدریس برخی از مهم ترین چالش ها در فرآیند آموزش دانش آموزان است .

مدیر آموزش و پرورش شهرستان آستارا بر ساخت مدارس متعدد در 8 سال اخیر خاطر نشان کرد: 9 مدرسه با ظرفیت 49 کلاس درس و صرف 45 میلیارد و 861 میلیون ریال و همچنین احداث دو زمین چمن مصنوعی و سالن ورزشی به لطف الهی از دستاوردهای دولت در آستارا است .

موسوی با برشمردن برخی از اقدامات آموزش و پرورش آستارا در آمادگی هر چه بیشتر از سال تحصیلی جدید خاطر نشان کرد : تشکیل کمیته استقبال از سال تحصیلی متشکل از کارشناسان اولیا و رسانه های ارتباطی، بهره گیری از ظرفیت های نهادها و دستگاه ها در آماده سازی فیزیکی و بهداشتی مدارس و تدوین اطلس آموزشی از همه مدارس برخی از این اقدامات است .

وی با تاکید بر ضرورت سنجش علمی و همه جانبه دانش آموزان اظهار داشت : توجه به فعالیت های مستمر دانش آموزان ، استفاده از روش ترکیبی در ارائه مباحث آموزشی و فرهنگی به دانش آموزان و سنجش میزان مشارکت دانش آموزان در فعالیت های فردی و گروهی از مهم ترین محورهای سنجش دانش آموزان است .

مدیر آموزش و پرورش آستارا با اشاره به اهمیت اجلاس روسای ادارات و نقش آن در حل یا کاهش مشکلات نظام تعلیم و تربیت گفت : ایجاد فرصت علم افزایی  در ارتقای مسائل مربوط به تعلیم و تربیت و وحدت رویه در اداره مدرسه از مهم ترین اهداف این اجلاس است .

موسوی با اشاره به وجود نیروهای خلاق آموزشی و مشارکت اولیا در برنامه های آموزشی و تربیتی خاطر نشان کرد : کمبود نیروی انسانی متخصص در رشته های فنی و حرفه ای، تراکم بالای دانش آموزان در مدارس شهری و به روز نبودن تجهیزات و وسایل کمک آموزشی از مهم ترین مشکلات آموزش و پرورش آستارا به شمار می رود .

به اشتراک بگذارید :