17 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ ۱۳:۴۱:۴۴
کد مطلب:  1635076
مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک رشت :
تمرکز زدایی در مدیریت نقطه قوت آموزش و پرورش در دوره اخیر است

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک رشت گفت : تمرکز زدایی در مدیریت، ارتقای مدیریت آموزشگاهی و اجرای برنامه تدبیر و تعالی مدیریت از مهم ترین دستاوردهای آموزش و پرورش در 8 سال اخیر است .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، بهرام صفری با اشاره به اقدامات آموزش و پرورش در توسعه همه جانبه فرهنگی، علمی و ورزشی اظهار داشت : تدوین و تألیف کتاب های درسی باتوجه به نیازهای امروز جامعه، عملیاتی شدن برنامه اجرایی مبتنی بر سند تحول بنیادین از دیگر برنامه های بارز آموزش و پرورش در سال های اخیر است .

وی با اشاره به برخی مختصات آموزش در دوره شیوع کرونا خاطر نشان کرد: گفتمان سازی مناسب با توجه به زیست بوم جدید و کمبود زمان های آموزشی در آموزش های آنلاین از مهم ترین اولویت های اجرای برنامه های آموزش و پرورش در حال حاضر است.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه 1 رشت با اشاره به ساخت 5 مدرسه جدید و مقاوم سازی 10 مدرسه در این ناحیه خاطر نشان کرد : با وجود این اقدامات انجام شده نیازمند جدی احداث مدارس باتوجه به تراکم جمعیت در منطقه مسکن مهر رشت هستیم .

صفری با تأکید بر ضرورت بهره گیری از فناوری های نوین در برنامه های آموزش و پرورش خاطر نشان کرد : اجرایی شدن آموزش های ترکیبی براساس ساحت های شش گانه سند تحول بنیادین، هوشمند سازی مدارس متناسب با دروس مختلف، یادگیری انعطاف پذیر در آموزش تلفیقی و آموزش مبنی بر اینترنت از مهم ترین روش های آموزش و پرورش نوین محسوب می شود .

وی با اشاره به ظرفیت ها و کمبودهای آموزش و پرورش ناحیه یک رشت اظهار داشت : تولید محتواهای متعدد در کانال های ارتباطی به ویژه در پیام رسان "شاد" توسط یک هزار و 876 معلم این ناحیه، برگزاری کارگاه های توانمندسازی و دانش افزایی معلمان از نقاط قوت و  نقصان منابع مالی و تجهیزات مورد نیاز فضاهای آموزشی هم برخی از کمبودهای قابل اشاره محسوب می شود.

به اشتراک بگذارید :