17 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ۱۲:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1635056
اجلاس روسای آموزش و پرورش سراسر کشور/ آذربایجان غربی
تقویت زیرساخت آموزش مجازی در بستر برنامه شاد منجر به تحقق عدالت آموزشی می شود

مدیر آموزش و پرورش شهرستان شوط گفت: برای ارتقاء کیفیت آموزش مجازی در بستر برنامه شاد باید اصلاح معایب و ترمیم و تقویت زیر ساخت ها و امکانات جهت بهره برداری هر چه با کیفیت تر از برنامه شاد و کیفیت بخشی و افزایش پهنای باند اینترنت اپراتورهای ارائه دهنده خدمات در مناطق کم برخوردار و مرزی در دستور کار قرار گیرد.

«چنگیز احمدزاده » در حاشیه سی و پنجمین اجلاس سراسری روسای آموزش و پرورش در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان اظهار داشت: برای تحقق عدالت آموزشی نگرش یکسان به تمامی مدارس منطقه و توزیع عادلانه و متناسب تمامی امکانات ضروریست.

وی افزود: در ایام کرونا اینترنت تمام مناطق و روستاهای تابعه برقرار گردیده و تمامی مدارس از بستر شاد بهره مند شده اند و همچنین با همکاری اداره کل محترم و خیرین آموزشی منطقه به تعدادیی از مدارس محروم لب تاب،تبلت و گوشی هوشمند خریداری و اختصاص داده شده است و در مدارس چند پایه محروم روستایی و عشایری جزوات آموزشی بصورت رایگان تهیه و توزیع گردیده است.

احمد زاده گفت: برای ارتقاء کیفیت آموزش مجازی در بستر برنامه شاد باید اصلاح معایب و ترمیم و تقویت زیر ساخت ها و امکانات جهت بهره برداری هر چه با کیفیت تر از برنامه شاد و کیفیت بخشی و افزایش پهنای باند اینترنت اپراتورهای ارائه دهنده خدمات در مناطق کم برخوردار و مرزی در دستور کار قرار گیرد.

وی با اشاره به چگونگی فعالیت مدارس در شرایط کرونایی ادامه داد: واکسیناسیون هر چه سریعتر تمامی عوامل و پرسنل مدارس و همچنین در صورت امکان دانش آموزان عزیز، تلفیق آموزش بصورت حضوری و مجازی در بستر برنامه شاد و گروه بندی دانش آموزان در ایام حضور کلاس های درس جهت رعایت هر چه بهتر پروتکل های بهداشتی راهکارهای پیشروی دولت و آموزش و پرورش می باشد.

وی با تاکید بر لزومفرهنگ سازی و ایجاد علاقه و رغبت در رشته های مهارت محور در جامعه و مدارس از مقاطع پایین تر افزود: باید تقویت و کیفی سازی رشته های هنرستان های منطقه و متناسب سازی رشته های کاردانش و فنی با شرایط جغرافیایی و بازار کار بومی منطقه در دستور کار قرار گیرد.

این مقام مسئول با بیان اینکه  سالتحصیلی گذشته تقریباً  ۸۵درصد دانش‌آموزان از شبکه آموزشی شاد استفاده می کردند؛ گفت: برای افزایش مشارکت دانش آموزان باید از ظرفیت خیرین آموزشی و نهادهایی مانند کمیته امداد امام خمینی در خرید تبلت استفاده کنیم  و همچنین با اهداء فلش و سی دی های حاوی محتواهای آموزشی به دانش آموزان فاقد موبایل و تبلت و دعوت از از آنها برای حضور در مدرسه و فعالیت های دوره ای به وسیله تبلت و موبایل های مخصوص موجود در آموزشگاه ها باعث افزایش مشارکت دانش آموزان بشویم.

 

به اشتراک بگذارید :